„I v béčku jsem dělal všechno pro to, abych se vrátil na Letnou a dostal se do kádru,“ říká jednadvacetiletý forvard, který na podzim v MSFL nasázel šest branek a patřil k lídrům juniorky. I proto si jej kouč Červenka vytáhl do přípravy.

O víkendu proti Zlatým Moravcům se ještě neprosadil, úterní duel se Skalicí (2:0) mu ale vyšel náramně.

Bobčík vstřelil úvodní a taky vítěznou branku zápasu, navíc přidal asistenci na druhý gól Nigerijce Chibuikeho, kterého krásně vyslal přihrávkou do uličky.

Zdroj: Youtube

„Zápas hodnotím pozitivně. Pro nás bylo důležité, že jsme vyhráli a zvedli si sebevědomí,“ míní. Zatímco po sobotní porážce 0:1 nebyla nálada v mužstvu ideální, další duel už byl herně i výsledkově daleko lepší.

„Soupeř byl celkem kvalitní. Slovenskou ligu neznám, vůbec ji nesleduji, takže jsem byl překvapený, jak na tom Skalica je,“ přiznává.

„Zápas jsme ale zvládli. Poradili jsme s i s tím dobře. Byli jsme aktivní nahoře, kde jsme získávali míče a dokázali je i udržet. Navíc jsme se dostávali do šancí,“ líčí.

 Dvacetiletý nigerijský útočník Charles Sampson Chibuike při zápase se slovenskou Skalicí.
Testovaný Nigerijec se uvedl gólem. Co říká na jeho výkon asistent Motal?

Ševci se výborně vypořádali i se zvláštním balonem, který jim dělal hlavně v úvodním střetnutí Tipsport ligy potíže.

„Míč je fakt takový divný,“ přitakává. „Je těžký, špatně se s ním pracuje. Proti Skalici jsme si s ním už ale poradili lépe,“ doplňuje.

V sobotu balon řešit nemusí, s Brnem hrají ševci doma na Vršavě. „Bude to jiný zápas. Zbrojovka má taky kvalitu. Pokusíme se zase vyhrát,“ slibuje.

Zlíňané pak ještě v areálu Vlastislava Marečka vyzvou Vyškov a odletí na herní soustředění do Turecka. Na jih Evropy by se rád vydal i Bobčík.

„Doufám, že taky poletím,“ přeje si.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) se ve druhém zápase zimní Tipsport ligy utkali se slovenskou Skalicí.
Ševci porazili Skalici. Bobčík si připsal gól a asistenci, skóroval i Nigerijec

Prosadit se v těžké konkurenci ovšem nebude vůbec jednoduché.

Zlín testuje borce ze zahraničí, navíc by měl dorazit i sparťanský útočník Schánělec.

Slavkovský rodák se ale nevzdává. Sám dřel už přes Vánoce, teď maká i s týmem. „Příprava je sice náročná, ale zvládám to v pohod,“ dodává.