Příjemně překvapený je také kouč Fastavu Michal Bílek, který si společně se svými svěřenci současné období nádherně užívá.

„Na tabulku se rád podívám, protože je to něco, s čím jsme samozřejmě před sezonou nepočítali. Říkal jsem to klukům, jaká je před námi motivace. Být aspoň na den nebo dva první, to je pro Zlín úžasné a nám se to podařilo. Celá kabina si to užívá,“ zářil po dalším vyhraném duelu zlínský trenér.

Moravané ve vršovickém Ďolíčku zvítězili gólem střídajícího Petra Hronka.

„Jsem moc spokojený. Hráli jsme s běhavým nepříjemným soupeřem. Když jsme otevřeli hru, měli jsme problémy. O to víc mě těší, že jsme utkání zvládli,“ říká Bílek.

Ševci tentokrát měli i štěstí, když krátce po vstřelené brance přečkali složitou chvíli. Sudí Proske po faulu Bača na střídajícího Vodháněla nařídil proti hostům poutový kop. Brankář Dostál ale mužstvo podržel, když ránu Martina Haška mladšího bravurně vyrazil.

„Byl to důležitý moment. Závěr už jsme zvládli,“ oddechl s Bílek. Zlín vyhrál počtvrté za sebou, aniž by inkasoval. V čem je největší kouzlo regionální klubu z Letné?

„Poctivě bráníme, vpředu máme dva vysoké útočníky, kteří se umí uvolnit, přidržet míč. Jsou nebezpeční pro soupeřovu branku,“ vyzdvihuje práci Beauguela a Poznara kouč Fastavu.

Proti klokanům se ale ševci pořádně nadřeli. „Bohemka nás hodně provětrala,“ souhlasí Bílek.

„Byl to nejtěžší a také nejméně příjemný soupeř,“ přidává. „V naší defenzivě tentokrát byly skulinky,“ dodává třiapadesátiletý odborník.

Zápas fotbalové Fortuna ligy mezi Bohemians Praha 1905 a FC FASTAVEM Zlín v Ďolíčku.
Hrdinou za sedm minut. „Měl jsem skvělý pocit,“ přiznává žolík Hronek

Zatímco v předcházejících duelech na Slovácku a doma s Příbramí si zlínští fotbalisté vytvářeli šance a stříleli hezké branky, v Ďolíčku se do mnoha vyložených příležitostí nedostali. „Finální část nám tolik nešla. Zato jsme byli produktivní,“ těší Bílka.

Jeho tým získal v osmi kolech devatenáct bodů. Dalo by se říct, že ševci jedou nad stanovený plán. „Už před sezonou jsem říkal, že chci získat víc bodů, dát více branek a méně jich inkasovat než v minulém ročníku,“ připomíná trenér Zlína.

Situace se pro Moravany vyvíjí přímo fantasticky. „Nastartované to máme dobře, byla by škoda, kdybychom to promarnili,“ cítí Bílek.

Ševci chtějí úspěšnou sérii protáhnout i doma proti Ostravě, která na Letnou dorazí společně se stovkami svých příznivců už v pátek. „Baník má obrovskou fanouškovskou základnu. Bude vyprodáno, takže nás čeká další krásný zápas. Těším se na to moc,“ dodává Bílek.

Zápas fotbalové Fortuna ligy mezi Bohemians Praha 1905 a FC FASTAVEM Zlín v Ďolíčku.
Dostál byl za chycenou penaltu rád. „Přidává to na sebevědomí,“ říká