„Nikdo nic nemá jisté. Závěrečná kola nabídnou boj až do posledního zápasu. Týmy sousedící v tabulce budou hrát mezi sebou. Naší motivací je usilovat i o střední skupinu. Samozřejmě každé mužstvo si chce vytvořit výhodnou pozici do nadstavbové části,“ říká na klubovém webu zlínský trenér Jan Jelínek.

FORTUNA:LIGA, 27. kolo -
SK Dynamo České Budějovice (9.) - FC Fastav Zlín (11.)
Výkop:
sobota v 16.00, Střelecký ostrov
Rozhodčí: Křepský - Caletka, Líkař (Raplík) | VAR: Kocourek | AVAR: Vodrážka
Ligová bilance: 9-5-9, 22:22
Poslední zápas: 0:2 (37. Tkáč, 59. Hrubý, 30. října 2021)
Pravděpodobné sestavy: České Budějovice: Vorel – Čolič, Havel, Králik, Skovajsa – Van Buren, Čavoš, Hora, Valenta, Mihálik – Škoda.
Zlín: Rakovan – Cedidla, Vraštil, Procházka, Hloušek – Conde – Reiter, Hrubý, Janetzký, Dramé – Vukadinovič. Trenér: Jelínek.
Tip Deníku: 2:2

O tom, co jeho partu na jaře čeká, hodně napoví už sobotní duel v Českých Budějovicích, za kterými Fastav zaostává jen čtyři body.

„Soupeř je herně sebevědomý a silný na míči. Poslední domácí utkání s Jabloncem zvládl a bude na výkon chtít navázat. Čeká nás tvrdý boj o body. Musíme podat koncentrovaný a aktivní výkon, abychom venku bodovali,“ uvědomuje si Jelínek.

Dynamo je ve FORTUNA:LIZE aktuálně deváté. V posledních osmi duelech ale vyhrálo jen jednou, právě doma proti Jablonci. Před reprezentační přestávkou padli na půdě Slavie 0:1.

Ševci naposledy porazili Pardubice 4:1 a reprezentační pauzu prožili v příjemné náladě. Žádné leháro ale na Letné nebylo. Naopak, minulý týden byl zaměřený nejen na herní věci, ale i na kondici. „Taky jsme řešili nějaké bolístky, či rekondici zraněných hráčů. Po náročném týdnu hráči dostali volný víkend. Od pondělí se ale opět připravujeme na utkání, které jsou před námi,“ hlásí zlínský kouč, který stihl s rodinou a nejbližšími přáteli oslavil čtyřicáté narozeniny.

„Jsem rád, že to vyšlo na reprezentační pauzu a podařilo se nám doma zvítězit. Tím bylo jednodušší na chvilku vypnout od fotbalu,“ uvedl luhačovický rodák.

Sobotní duel na Střeleckém ostrově měl zpestřit rodinný souboj Hellebrandových.

Záložník Fastavu Zlín Jakub Janetzký (ve žlutém dresu) při posledním domácím zápase s Pardubicemi.
Janetzký se v lize trefil po jedenácti měsících. Snad jsem to protrhl, doufá

V kádru Fastavu je dvacetiletý Jan, za domácí Dynamo nyní hraje o dva roky starší Patrik. Pro oba bratry by bylo setkání přímo na hrací ploše výjimečné. „Nikdy jsme proti sobě ještě nehráli. V mládeži jsme se totiž míjeli,“ připomíná Patrik Hellebrand.

Na pikantní bratrský souboj ale znovu nedojde.

Zlínský Jan totiž na jih Čech s týmem neodcestuje, kvůli zranění zůstává doma. V akci tak může být jen Patrik, jenž sice mateřskému klubu přeje záchranu, ševce chce ale pokořit. „Ať body tentokrát zůstanou nám,“ přeje si.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …