„Bude to pro mě trošku hektičtější, ale dá se to zvládnout. Studium mě ve fotbale nijak nelimituje, učím se i autobuse při cestě na zápasy, doma, ale i v hotelu,“ přiznává s úsměvem devatenáctiletý středopolař.

Bužek se v sobotu s ševci vrací do Pardubic.

V CFIG Areně to má rád, zdejší příjemné prostředí mu svědčí.

Vždyť zlínský talent na východě Čech vstřelil jedinou ligovou branku, ještě tam neprohrál. „Mám na to pěkné vzpomínky. Doufám, že na to utkání navážu i teď a mužstvu pomůžu k důležitým bodům,“ přeje si.

Zlíňanům jde o hodně. Slova o důležitosti střetnutí poslouchají týden co týden, ani teď o víkendu to není jinak.

V případě výhry se Moravané dotáhnou právě na Pardubice, zvýší šanci na záchranu. Porážka naopak přinese problémy, komplikace.

„Soupeř má v kádru mladé a technické fotbalisty, kteří chtějí hrát kombinační fotbal. Já ale spíš očekávám velký boj, který bude rozhodovat nasazení, vůle, bojovnost. Kdo do toho dá víc, tak prostě vyhraje. Snad v těchto základních atributech budeme lepší,“ doufá.

Fotbalisté Zlína B (žluté dresy) ve vloženém 33. kole MSFL zdolali Start Brno 2:1.
Juniorka Zlína otočila duel se Startem, v závěru z penalty rozhodl Kulíšek

Bužek žádnou přestřelku nečeká. Stejně jako před týdnem v Karvinou to prý zase bude o jednom či dvou gólech. „Všichni víme o co se hraje. Zatím si tlak nepřipouštím, ale nervozita se začíná pomalu projevovat. Snad se s tím poperu,“ říká.

I když ve FORTUNA:LIZE začíná rozhodující část sezony, zlínský záložník fotbalovou nadstavbu s hokejovým play-off nesrovnává. „Je to něco jiného,“ míní.

„V hokeji se začíná takřka od nuly, tady se body počítají. Je ale pravda, že nadstavba bývá o dost nervóznější. Zápasy jsou důležitější, body mají větší hodnotu než v základní části,“ vnímá. Ševci si v posledním utkání základní části svoji roli zbytečně ztížili.

Po porážce 0:1 s Karvinou klesli v tabulce na předposlední patnácté místo. Horší jsou nyní pouze České Budějovice.

„Porážka rozhodně nebyla v plánu, ale popereme se s tím a myslím, že to určitě zvládneme,“ nepochybuje.

Problém je, že se ševci ve zbytku sezony představí už jenom dvakrát doma, třikrát pojedou ven. „Je mi to jedno, kde hraji. Nedělám rozdíly mezi domácími a venkovními duely. Snažím se hrát vždycky naplno, stejně. Ostatní kluci to mají podobné,“ tvrdí.

Červenkův tým na konci těžké sezony spoléhá i na podporu věrných fanoušků.

Klub cítí, že je bude v klíčové fázi sezony potřebovat, i proto pro ně na sobotní utkání v Pardubicích stejně jako v loňském roce vypravil speciální vlak.

Do třech vagónů se vejde 250 příznivců, kteří budou mít vstupenky na utkání zdarma. Platí je hráči společně s realizačním týmem. „Snad to lidi navnadí a přijedou nám pomoct,“ přeje si nejen Bužek.