Trenér Bohumil Páník tak slavil první bod po návratu na lavičku Fastavu. Navíc obral klub, kde ještě v prosinci působil. „Byli jsme jako boxer po direktu, ale zvedli jsme se. Po rychlém gólu jsme se museli znovu vzpamatovat a jít za vítězstvím. Na něj jsme sice tentokrát nedosáhli, ale i ten bod je pro nás důležitý,“ cítí Bohumil Páník.

Svěřence pochválil za velké úsilí a příkladnou bojovnost. „Tento tým nemá v povaze se vzdávat. I v Jablonci jsme se rvali až do konce,“ připomíná zkušený kouč.

Zatímco na severu Čech ještě Jiráček a spol. vyšli střelecky i bodově naprázdno, ve druhém zápase po dlouhé pauze urvali druhý jarní bod.

Ostrava ho ale Zlínu nedarovala. „Mezi námi to byla taktická válka,“ říká Páník. „Dostali jsme nádherný gól, pak už nás hosté tahali k vlastnímu vápnu, což vždycky stojí obrovské množství sil,“ přidává.

Ševci dlouho neúspěšně dobývali organizovanou defenzívu Baníku, který vyrukoval na protivníka se třemi stopery. „Věděli jsme, že to bude uprostřed ucpané, takže náš cíl byl dostat se tam bočními prostory a rychle otáčet těžiště hry,“ prozradil třiašedesátiletý odborník, který měl hru Baníku dobře nastudovanou. Všechny taktické plány ale domácímu týmu zhatila výstavní rána Jánoše hned v 5. minutě. Kouč Páník ale brankáři Dostálovi nic nevyčítal. „Vůbec ne. To byla střela z místa, z kroku, téměř bez přípravy. Těžký balon, míč pořád stoupal až skončil v šibenici. Takové góly jsou vždycky nádherné, i když tento skončil v naší síti,“ pronesl.

Inkasovaná branka vzala ševcům stabilitu. „Prohrávali jsme a věděli, že s tím musíme něco dělat,“ uvedl zlínský kormidelník. „Hráče jsme ale burcovali, aby se mentálně zvedli,“ doplnil.

Fotbalisté Fastavu ve druhém poločase chtěli hru vytempovat. I proto domácí kouč prostřídal sestavu a na trávník poslal čerstvé ofenzivní borce. „Na lavičce máme kvalitní hráče, kteří nám pomohli a postarali se nejen o závěrečný tlak, ale i o vyrovnávací gól,“ těší Páníka.

Podle něj si ševci remízu zasloužili. „Vyrovnali jsme po zásluze,“ myslí si a věří, že trefa Džafiće Zlíňanům v dalších záchranářských bojích pomůže.