Ševci padli potřetí za sebou. „V prvním poločase jsme byli celkem konkurenceschopní, ale dostali jsme dva góly ze standardních situací. Bráníme je zónově, ale připadá mi, že čím víc se jim věnujeme, tím je to horší. Po třetím gólu si sparťané začali víc věřit a pro nás to bylo hodně složité. Štve mě, kolik dostáváme branek, očekával jsem větší kvalitu vzadu,“ přiznal po dalším nepovedeném zápase trenér Fastavu Zlín Jan Jelínek.

Sparta porazila Zlín potřetí za sebou a podruhé po sobě venku o tři branky. Letenští zvítězili po dvou kolech a na vedoucí tým tabulky Plzeň ztrácejí čtyři body.

Pražané se vítězně naladili na náročný týden, v němž nejprve ve čtvrtek nastoupí v Evropské lize proti Glasgow Rangers a poté v neděli přivítají v derby Slavii.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) ve šlágru 9. kola FORTUNA:LIGY přivítali pražskou Spartu.
Trenér Fastavu Jelínek bude na hráče zlý: Štve mě, kolik dostáváme branek

„Dát pět gólů venku je vždy pozitivní. Jsem rád, že jsme se naladili takovou výhrou na důležité zápasy, které nás čekají. Držíme kontakt s čelem tabulky, což se nám v předchozích dvou kolech nepodařilo. Je to pro nás hodně důležitý výsledek. Výborně zahrál Pešek. Podal takový výkon, jakým nás zaujal v Liberci, než jsme ho koupili," prohlásil kouč Sparty Pavel Vrba.

Sobotnímu šlágru předcházela menší slavnost. Generální manažer Zlína Zdeněk Grygery společně s členy staré gardy Arnoštem Hoškem a Petrem Klhůfkem dodatečně popřáli bývalému hráči Edvardu Lasotovi k jeho padesátinám.

Ani fanoušci na někdejšího reprezentanta nezapomněli, při zápase vytáhli choreo s dortem a svíčkami, které později zapálili. Lasota na hlavní tribuně vstal a na dálku jim zatleskal.

Ti stejní diváci ale také počastovali sparťanského brankáři Nitu vulgaritami, urážlivými popěvky. Rozhodčí Machálek zápas v 73. minutě pod hrozbou ukončení kvůli rasistickým pokřikům z domácího "kotle" směrem k rumunskému brankáři Sparty Nitovi přerušil. Situace v hledišti se však zklidnila a zápas se ve valčíkovém tempu dohrál.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...