„Zlín mi přirostl k srdci. S manželkou se nám tady narodily obě děti. Město se mi líbí, nemám zde žádný problém. Naopak mám tu známé, kamarády. Jsem rád, že tady mohu být,“ vyznává se Vachtang Čanturišvili.

Gruzínský fotbalista dosáhl v moravském klubu významné mety, v Ďolíčku proti pražským Bohemians 1905 odehrál stý zápas ve FORTUNA:LIZE. Jubilejní start oslavil gólem do sítě klokanů.

VAKHO VE FORTUNA:LIZE
Sezony v lize: 5
Zápasy v lize: 100
Góly v lize: 3
Asistence v lize: 10

„Pro mě jako zahraničního hráče to hodně znamená. Odehrát sto zápasů v jednom týmu není jen tak. Jsem rád, že mi klub věří. Beru to tak, že jsem součástí této rodiny,“ uvedl v rozhovoru pro klubovou televizi Vakho.

Pro bývalého hráče Dinama Tbilisi a Oleksandrije šlo teprve o třetí trefu v české nejvyšší soutěži. „Na první gól v lize jsem dlouho čekal. Trefil jsem se až proti Karviné. Ale dobře vím, že čísla bych měl mít lepší,“ vnímá.

„Góly i asistence mi teďka chybí, ale snažím se dělat všechno proto, aby se dařilo týmu a i já byl úspěšný,“ uvedl.

Čanturišvili sice není příliš produktivní, přesto patří mezi nejaktivnější střelce týmu.

Několikrát už orazítkoval konstrukci branky, další pokusy skončily těsně vedle.

„Když mám možnost, z dálky střílím rád, ale jsem spíše týmový hráč, takže na trávníku spíše hledám spoluhráče, abych měl asistenci,“ přiznává s úsměvem.

Na gól ve FORTUNA:LIZE nahrál desetkrát, další jeho přihrávky parťáci nevyužili.

Gruzínský fotbalista si na podzim podmanil levou stranu. Letos v sestavě Zlína nechyběl ani jednou, až na šest minut odehrál všechno.

Na podzim nastupuje hlavně na křídle, ale zaskočit umí i na kraji obrany. „Posty jsem prostřídal mockrát, pro je mě je lepší být na křídle a je jedno, jestli zleva nebo zprava,“ říká.

Letos podle statistik hraje více s míčem. „Dostávám více prostoru,“ připomíná. I když mu v srpnu bylo už devětadvacet, neustále se snaží zlepšovat. Pracuje hlavně na obranné činnosti. „Samozřejmě jsem nasbíral nějaké zkušenosti, ale máme videorozbory, tréninky. Neustále poslouchám spoluhráče i trenéra,“ tvrdí.

I když ševci neustále drilují ofenzivu a věnují se i jiným herním činnostem, výsledky se zatím nedostavily. Zlín je před závěrečným podzimním ligovým kolem předposlední, horší jsou na tom jenom Pardubice.

„Teď se nám sice nedaří, ale já se snažím pokaždé udělat na hřišti maximum, abych dobře pracoval. Dělám co mohu, ale musím být produktivnější, abych ještě více pomohl týmu,“ prohlásil.

Zlíňané se na konci první poloviny ligové sezony utkají v neděli doma se Slavií. Do šlágru půjdou v roli jasného outsidera. „Jsou věci, které musíme zlepšit, ale nemá smysl ale o nich mluvit, spíš to musíme ukázat na hřišti,“ ví dobře.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...