Po bezbrankovém duelu mu chvíli trvalo, než se vydýchal. „První poločas byl lepší, po přestávce už mi trošku tuhly nohy, protože tento týden byl ještě těžký. Ale jsem rád, že jsem hrál celý zápas a zkusil si, jak na tom jsem,“ uvedl Cedidla.

Důrazný bek v další zkoušce obstál. Obě defenzivy předčily útočné fáze, nezáživný duel toho na Vršavě mnoho nenabídl. Souboj Zlína s Vyškovem splnil hlavně kondiční účel, z hráčů nikdo zvlášť nezaujal.

„Je pravda, že utkání bylo více defenzivní, taky hodně rozkouskované častými fauly. Oba týmy dobře bránily, moc šancí nebylo. Sice jsme tam měli nějaké příležitosti, ale nepodařilo se nám je proměnit. Soupeř však na tom byl stejně,“ říká.

Moravští rivalové, kteří se loni potkali v baráži o účast ve FORTUNA:LIZE, se tak rozešli smírně.

Ševci čtvrtečním duelem zakončili domácí část přípravy. V pátek odlétají z Vídně do Turecka, další týden se budou chystat v zahraničí.

„Snad tam bude větší teplo než u nás,“ doufá Cedidla. Také zlínský odchovanec se těší za lepšími podmínkami, jarním počasím.

„Hlavně první týdny, když tady bylo minus dvanáct stupňů, byly těžké. To bylo něco šíleného,“ říká. „Snad budeme moc v Turecku trénovat v kraťasech. Snad už to nebude takové dřina, ale budeme se věnovat i taktice,“ přeje si mladý bek či stoper.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) se ve čtvrtečním přípravném utkání na Vršavě utkali s druholigovým Vyškovem.
Podívejte se: Ševci před odletem na soustředění hráli s Vyškovem bez branek

Také Cedidla se těší na přírodní trávu, tréninky u moře. „Běhání po měkčím terénu bude snesitelnější, nohy nebudou tolik bolet. Na umělce je člověk víc unavenější,“ upozorňuje.

Urostlý zadák ale patří v kádru Zlína k borcům s nejlepší kondicí. Zimní přípravu absolvoval skoro celou. Chyběl jenom na startu, kdy si pár dnů poležel. „Onemocněl jsem hned první týden, mimo byl čtyři nebo pět dní. Naštěstí jsem se hned vrátil a stihl první zápas se Zlatými Moravci. Odtrénoval jsem víceméně všechno. Cítím, že jsem na tom lépe než kluci, kteří byli zranění či nemocní,“ líčí.

Do Turecka ale letí až na Tkáče a Žáka kompletní tým. Cedidla bude na pokoji se záložníkem Janetzkým. Ve volných chvílích budou hlavně hrát na PlayStationu.

„Možná dáme nějaký turnaj ve FIFA nebo v NHL. Taky si pustím nějaký film, možná přibalím i knížku,“ plánuje.