I když měl chvílemi problém s rychlostí soupeře a občas pokazil rozehrávku, celkově v konfrontaci se Zlatými Moravci obstál a svým poctivým výkonem přispěl k výhře Fastavu nad posledním týmem slovenské ligy 2:0.

„Je to pro mě nová zkušenost a ohromná pocta. Jsem tomu moc rád,“ vyznává se zlínský odchovanec, který společně s o rok mladším kamarádem Janem Hellebrandem dostal v zimní přípravě od trenéra Michala Bílka šanci porvat se o místo v kádru šestého týmu FORTUNA:LIGY.

„Doufám, že se v kádru áčka udržím a že na jaře budu chodit alespoň na lavičku náhradníků. Ale když to nevyjde, rád budu hrát i za dorost, kde mohu uplatnit nabyté zkušenosti,“ líčí Cedidla.

V silné konkurenci a nabitém kádru Fastavu to však nebude mít jednoduché. Rozdíl mezi dorosteneckou soutěží a mužským ligovým fotbalem je obrovský.

„Je to velký skok. Silově i rychlostně je to úplně někde jinde,“ souhlasí krajní obránce, který se na své obvyklé pozici představil fanouškům i v sobotním zápase se Zlatými Moravci.

„Hrávám to také v devatenáctce v dorostu, je to můj post,“ přitakává Cedidla.

V úvodním přípravném utkání výraznější problémy se soupeřem neměl.

„Celkově jsme udělali dost chyb, ale byl to první zápas. Soupeř byl kvalitní, prověřil nás,“ prohlásil.

Na výkonu mladého hráče se projevila tréma a hlavně únava z náročného programu.

„Cítil jsem nohy a chvíli lapal po dechu. Příprava je náročná, rozhodně těžší než v dorostu,“ říká.

Zatímco zbytek zlínského týmu si na Bílkův tvrdý dril zvykal už v létě, talentovaní mladíci se s náročným trenérem seznamují až teď v zimě. „Kluci nic neříkají, ale je to masakr,“ směje se Cedidla.

Ševci v prvním týdnu přípravy hodně posilovali a běhali bez míče.

„Potřebujeme se do toho dostat,“ ví šikovný dorostenec, který dostal od známého kouče jasné pokyny.

„Musíme hodně vytláčet obranu, presovat a zahušťovat prostor před sebou,“ uvedl Cedidla, který se dospělému fotbalu učí od zkušenějších spoluhráčů, jako jsou Buchta, Hnaníček nebo Gajić.

Zlínský rodák působí ve Fastavu od přípravky. V klubu strávil celou kariéru. Prošel všemi mládežnickými celky. Ze staršího dorostu si ho po povedeném podzimu vytáhl trenér Bílek.

„Bere nás stejně jako ostatní hráče. Samozřejmě nám stejně jako spoluhráči radí. Všichni jsou super,“ pochvaluje si Cedidla.

Občas si vyslechne nějaký vtípek, ale jinak žádné drsné kanadské žertíky snášet nemusí. V ligovém týmu si plní klasickou nováčkovskou roli, proto třeba měl při premiéře mezi muži na ruce kapitánskou pásku.

„Určitě to budou nějaké penízky navíc,“ tuší sympatický mladík.

Zda s týmem odjede i na herní soustředění do Turecka, zatím neví. Je rád za každý trénink s Jiráčkem a spol. A že se třeba hráči sousedního Slovácka připravují na turecké riviéře, neřeší.

„Já mám zimu rád, takže mně je to jedno,“ dodává.