„Bylo to fajn období,“ usmívá se dvaadvacetiletý bek ševců.

Zlínský odchovanec už patří mezi vzory současných žáků či kluků z přípravek. Vždyť ve FORTUNA:LIZE odehrál již šest sezon, nastoupil ve 136 zápasech a i přes nízký věk patří mezi stálice v sestavě Moravanů.

Ševci se chystají na anglický týden. Před sebou mají náročný domácí dvojzápas nadstavby proti Českým Budějovicím a pražským Bohemians 1905. Právě tyhle duely zřejmě rozhodnou o to, zda Zlín půjde znovu po roce do baráže, nebo po letech opustí elitní společnost, což si nikdo na Letné nepřipouští.

„Loni jsme byli ještě v daleko horší situaci. Oproti loňsku to není až tak špatné. Zvládneme to,“ ujišťuje Cedidla.

I když jsou ševci pod neustálým tlakem, po remíze v Karviné se jim hlavně díky příznivému losu dýchá daleko lépe, byť jsou stále poslední.

„Víme, že si nemůžeme dovolit žádné zaváhání, pod tlakem jsou ale všechny týmy, a je jedno, zda hrajete o titul, nebo o záchranu,“ připomíná.

Zdroj: Youtube

Zlíňané v neděli urvali cenný bod v Karviné, kde vyrovnávali až v nastaveném čase. Porážku odmítl střídající Lukáš Bartošák, jeden ze zlínských kapitánů po závaru uklidil míč pod břevno a rozjásal všechny hosty ve Slezsku.

„Euforie byla obrovská. Jak jsme na sebe naskákali, tak jsme s Tondou Fantišem říkali, že se nám chce brečet. Úžasný pocit, úžasný zážitek,“ líčí.

Trefu Bartošáka srovnává s loňským gólem Fantišem v Pardubicích, kde ševcům zajistil výhru 2:1. „Bylo to něco podobného. Může to být náš odrazový můstek,“ cítí Cedidla.

Červenkův tým se nyní poprvé v nadstavbě představí v domácím prostředí. Ševcům se s podporou fanoušků jistě bude hrát lépe než na soupeřových stadionech. Před vlastním publikem se cítí lépe, na Letné jsou daleko silnější než venku.

„Snad přijdou lidi, vytvoří skvělou kulisu a poženou nás ke třem bodům,“ přeje si důrazný bek.

Na zlínské Vršavě se v úterý uskutečnilo krajské finále McDonald’s Cupu 2024.
McDonald’s Cup: slaví ZŠ Sportovní Uherské Hradiště a ZŠ Slovenská Zlín

Zlíňané se v přípravě výhry dostanou před Dynamo a možná i Karvinou, které se v souběžně hraném duelu představí v Ďolíčku.

Technická hra Českých Budějovic by jim mohla svědčit. Jihočeši navíc venku v lize jako jediní ještě nevyhráli, Cedidla ale tohle neřeší.

„Musíme se soustředit na sebe, zvládnout to v hlavách a sami vybojovat,“ ví dobře.

Pokud chtějí ševci uspět, nesmí se nechat vytočit, dělat zásadní chyby.

„V minulých zápasech jsme se nechali strhnout hrou. Vždycky to byly mikrosituace na půl sekundy, kdy ztratíme pojem o hráči, který najednou zmizí za zády a v té rychlosti už to nejde,“ říká.

Ševci musí udržet pozornost a disciplínu po celý zápas. Krotit emoce je však občas složité, kór v takových zápasech, kdy se hraje o přežití. „Je to náročné, ale dá se to zvládnout,“ míní.

Cedidla se ve čtvrtek na trávníku potká i s bývalým spoluhráčem a kamarádem Patrikem Hellebrandem. I když jsou v kontaktu, před utkáním se hecovat nebudou. „Teď moc prostoru na vtípky není,“ ví dobře.

Rozebrat sezonu mohou až po sezoně. Vyprávět budou mít o čem, protože závěr bude ještě dost napínavý.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...