„Pro nás se nic nemění. Máme klasický trénink, odpočívat můžeme později,“ ví obránce Martin Cedidla.

Ševci vnímají důležitost nejbližšího střetnutí, po třech porážkách a dvou velkých přídělech se potřebují vzchopit, zase uspět.

„V posledních dvou zápasech jsme dostali dvanáct gólů. České Budějovice jsou navíc od nás jenom dva body, takže je to pro nás velice důležitý zápas. Pokud se nám podaří vyhrát, můžeme se dostat před Dynamo, což by bylo super,“ říká jednadvacetiletý bek.

Zlíňané už v podobné situaci na podzim jednou byli. Před měsícem hráli doma s Teplicemi a po pěti zápasech bez výhry se potřebovali chytit. Skláře po dobrém výkonu přemohli 2:1, jenže euforie rychle vyprchala a po třech porážkách jsou zase zpátky na posledním místě tabulky.

„Souhlasím, že je to podobné. Už jsme to na podzim jednou zvládli, snad uspějeme i tentokrát,“ přeje si důrazný obránce.

Ševci tentokrát narazí na protivníka s podobnými problémy. Také Dynamo nechytilo začátek, inkasuje spousty branek a klopýtá. 

„Soupeř má v sestavě nějaké individuality, ale stejně jako my dostávají hodně gólů. I přesto si myslím, že to bude zápas o jednom gólů. Oba týmy se budou soustředit spíše na defenzivu, ale hrajeme doma, takže bychom si s tím mohli poradit,“ je přesvědčený.

close Obránce fotbalistů Zlína Martin Cedidla. info Zdroj: FC Zlín zoom_in Obránce fotbalistů Zlína Martin Cedidla.

Jedním z hlavních postav Jihočechů je Patrik Hellebrand. Tvořivý středopolař patří mezi zlínské odchovance. Prošel Vršavou, ale po odchodu do Slovácka už jezdí do Baťova města jenom jako soupeř.

„Vyrůstali jsme spolu, takže se velice dobře známe. V kontaktu jsme i díky bráchovi Honzovi, myslím, že i nějaké hecování bude,“ přiznává s úsměvem.

Jinak ale ševci náladu na fórky nemají. Všichni cítí, že je potřeba zvednout, zlepšit se. Také Cedidla přemýšlí o tom, co udělat jinak, aby šly výkony nahoru a výsledky byly lepší.

Na rozdíl od jiných sportovců ale žádné rituály nepěstuje, takže ani zásadního měnit nemůže. „Tyto věci neřeším,“ tvrdí s úsměvem.

„Snažím se od toho oprostit, za mě je to spíše svazující,“ přidává.

Když má bývalý mládežnický reprezentant a účastník letošního mistrovství Evropy hráčů do 21 let splín nebo blbou náladu, tráví volné chvíle s rodinou, s kamarády.

„Vím, že je potřeba od fotbalu i někdy vypnout. Je to nápor na hlavu, na psychiku,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...