„Soustředění jsem si moc užil. Určitě člověku pomůže, když změní na týden prostředí, trochu uvolní hlavě a soustředí se na jiné věci, ale přece jenom to tam člověku furt vrtá a úplně stoprocentně to vypustit nejde,“ říká krajní obránce týmu FC Trinity Martin Cedidla.

Přesto si na Pyrenejském poloostrově mentálně odpočinul, nabral sílu na další záchranářské práce. Sluníčko i příjemné teploty dokázaly u poctivého beka navodit příjemné pocity.

„Počasí bylo optimální. Po celý týden bylo slunečno, takže jsme mohli být v kraťasech a triku, takže ideál,“ pochvaluje si.

Na pokoji byl s parťákem Jakubem Kolářem, ale volný čas trávil i s dalšími spoluhráči. „Nejvíce asi s kluky z Pardubic, se kterými se známe už hodně dlouho, ale jinak víceméně s každým,“ říká.

Hlavním bodem kempu byly přípravné duely s Nizozemskem a Belgií. Krajní obránce Cedidla pokaždé nastoupil v základní sestavě. Jednou hrál zprava, podruhé zleva a lvíčatům pomohl ke dvěma remízám (0:0 a 1:1).

„Oba zápasy byly podobné,“ hlásí. „V prvním utkání s Belgii jsme měli lepší presink, ve druhém zápase jsme zase lépe pracovali v bloku,“ míní.

Fotbalista Martin Fillo při derby se Slováckem byl hned v úvodu vyloučen.
Fillo mimo tým, ale stále v klubu. Budoucnost řešíme, tvrdí vedení Zlína

Pro zlínského odchovance to byla další super mezinárodní zkušenost. Na hřišti ve španělském Pinataru se totiž potkal s hráči, kteří nastupují v nejlepších ligách světa.

„Bylo tam dost hráčů z větších klubů. Třeba Bakker z Leverkusenu nebo Zirkzee z Boloně, který dříve nastupoval za Bayern Mnichov,“ vyjmenovává mladé hvězdy, jaké v daleko silovější v české nejvyšší soutěži jenom tak nepotká. „Rychlostí a technikou tihle hráči převyšovali naši ligu,“ míní.

Cedidla si proti kvalitním soupeřům vyzkoušel obě strany obrany. Návratu na pozici stopera se ale vyloženě nebrání. „Řekl bych, že už jsem se specializoval na krajního obránce, ale samozřejmě ne na pořád a nebál bych se si stopera klidně někdy v budoucnu zahrát,“ dodal. 


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...