Navrátilec z Turecka už v začíná budovat pozici ve Spartě. Po pauze dohnal manko, poslední utkání odehrál celé. S přípravou, která byla o něco kratší, je spokojený.

„Přáteláků nebylo moc, času bylo na souhru méně. Budeme se však snažit z toho vymáčknout co nejvíc, abychom byli připraveni už za týden a půl na první kolo,“ uvedl v rozhovoru pro klubovou televizi Čelůstka.

Jednatřicetiletý stoper počítá s tím, že by měl ve Spartě plnit roli lídra na hřišti i v kabině.

Pražané ve čtyřech duelech letní přípravy třikrát zvítězili a jednou remizovali. Před Hornem a Wolfsbergerem na soustředění porazili slovinskou Goricu 3:1 a doma Táborsko 5:0. Nový ligový ročník Sparta odstartuje v sobotu 22. srpna na hřišti nováčka Zbrojovky Brno.

Jednatřicetiletý Čelůstka přišel na Letnou jako volný hráč po konci v tureckém Antalyasporu a s pražským klubem podepsal smlouvu do roku 2023.

„Doufám, že budeme úspěšní a potáhneme za jeden provaz od prvního momentu. A taky že budeme vyhrávat trofeje," přeje si letní posila.

Zlínský odchovanec patřil v poslední době k oporám české reprezentace. V uplynulé kvalifikaci nevynechal ani minutu a k postupu na evropský šampionát přispěl i jedním gólem při výhře 2:1 nad Kosovem.

Čelůstka v minulosti dva roky působil ve Slavie. Hrával také v Palermu, Trabzonsporu, Sunderlandu, Norimberku a naposledy v Antalyasporu, kde strávil pět let. V uplynulém ročníku odehrál za turecký celek 24 ligových a čtyři pohárové zápasy. Po letech v zahraničí se už chtěl vrátit zpět domů do Česka.

„Vycítil jsem, že teď je vhodná doba, předtím jsem zahraničí preferoval. Ale věk nezastavím, mám rodinu, druhé miminko, do toho situace s koronavirem. Sparta je pro mě výzva, chtěl bych být součástí úspěšné sparťanské éry," dodal.