„Na zápas jsem se moc těšil. Jeden z fanoušků, kamarád Honza Zahnaš, mi to dokonce spočítal přesně na dny, jak dlouho to je, co jsem tu hrál naposledy. Shodou okolností to bylo taky proti Spartě. O to zajímavější ten návrat byl,“ usmíval se do kamery klubové televize odchovance Fastavu.

Pražané i díky reprezentačnímu obránci poprvé pod vedením nového trenéra Vrby neinkasovali a z Baťova města si po výhře 3:0 odvezli všechny body.

„Návrat do Zlína hodnotím pozitivně. Jsem rád, že jsme to zvládli, že tu Sparta vyhrála. A navíc jsem rád i za to, že jsme nedostali gól,“ těší Čelůstku.

I když se ševci umějí na favorita vyhecovat, znepříjemnit mu život, tentokrát to pro hosty byla spíš selanka. Sparta kontrolovala zápas od začátku do konce. Využila chyb soupeře, utkání brzy rozhodla.

„Hrajeme odvážně, dopředu, víc si dovolíme, hodně si věříme,“ říká bývalý zadák Palerma, Trabzonsporu, Sunderlandu nebo Norimberku, který se do Česka vrátil loni v červenci z Turecka, kde nastupoval za Antalyaspor.

„Jsem rád, že jsme zvládli začátek zápasu, dali jsme první gól a tím jsme se zklidnili. Poločas mohl být i tři nebo čtyři nula, takhle to bylo o půli ještě otevřené, jeden gól by to zdramatizoval, ale zvládli jsme to dobře. Ve Zlíně jsme předvedli dobrý výkon,“ ví dobře.

Sparťany nakopl příchod trenéra Vrby. Letenští pod jeho vedením třikrát zvítězili, pokaždé vstřelili tři a více branek. „Hrajeme dopředu, otvíráme si hřiště a chodíme nahoru ve velkém počtu. Nečekáme na soupeře. A i když je to někdy náročné a vzadu se hraje otevřeně, občas se gól inkasuje, ale při tomhle herním stylu jsme schopni dát víc gólů. Lidi to baví a je to pěkný fotbal,“ prohlásil.

Hráči Sparty se bývalému reprezentačnímu kouči, jenž na začátku únoru vystřídal Václava Kotala, odměnili parádním výkonem a jednoznačnou výhrou.

Výsledek 3:0 dostal k jubileu. Vrba totiž v sobotu odkoučoval svůj 250. zápas v české lize. „Já jsem to nevěděl, slyším to poprvé. Možná má tedy pro nás něco nachystaného,“ dodal s úsměvem Čelůstka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...