Favorita nechce společně s parťáky jenom potrápit, ale i obrat o body, které Moravané potřebují k záchraně ve FORTUNA:LIZE.

„Máme hned po sobě dva nejtěžší soupeře, takže je to složité. Teď jsme hráli na Spartě, což je mistr ligy, nyní nás čeká další adept na titul, Slavia. My však i v těchto zápasech chceme bodovat, protože nám v naší situaci ani nic jiného nezbývá,“ uvědomuje si.

Zlíňané v létě v Edenu padli těsně 1:2, teď se pokusí uhrát ještě lepší výsledek. Opřít se mohou o fanoušky, domácí prostředí. „Bude to trošku jiné. U nás je v prosinci daleko těžší hřiště. Snad nám horší podmínky pomohou,“ doufá.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) v 16. kole FORTUNA:LIGY vyzvali pražskou Spartu, která slavila významné výročí 130. let od založení.
Podle komise měl být Sparťan Wiesner vyloučen, Bartošák unikl žluté kartě

Na Pražany by stejně jako na jiné soupeře měl platit důraz, důslednost, obětavost, maximální nasazení.

„Slavia je kombinační a běhavý tým, na každém postu má velkou kvalitu. Musíme zase vycházet z pevné obrany, vpředu se pokusíme něco vymyslet a soupeře zaskočit,“ plánuje.

Že by ale ševci chtěli favorita rozbít či rozkopat, nehrozí.

Vždyť před týdnem proti Spartě udělali jen pět faulů, až tak hodní na půdě obhájce trofeje byli.

„Přišlo mi, že jsme byli zakřiknutí a nechtěli, aby Sparta nezahrávala žádnou standardku, které má dobré,“ přemítá.

Namočeným Moravanům může v těžko bitvě pomoct i náročný program soupeře. Slávisté ve čtvrtek večer odehráli v Tiraspolu proti Šeriffu předposlední utkání ve skupině Evropské ligy, do Česka se vrátí až nad ránem a v sobotu je čeká cesta na Moravu.

Do toho sněžení, komplikace v dopravě.

„Slavia má tak široký kádr, že to u nich žádný problém není,“ míní.

Čtyřiadvacetiletý obránce ale protivníka až tak tolik neřeší, věnuje se sám sobě.

S příchodem nového trenéra Červenky viditelně pookřál. Vnímá důvěru kouče, ze základní sestavy vytlačil kapitána Simerského, nastupuje pravidelně.

„Cítím se lépe,“ přitakává. „Neříkám, že mi trenér Vrba nevěřil, teď ale hraji víc,“ váží si šance.

Přitom kouče Červenku před příchodem na Letnou neznal.

Zaregistroval jej pouze při zápasech Líšně s Kroměříží. Nyní jsou spolu v jednom klubu, v jednom týmu. „Trenér je lidský, dá se s ním normálně bavit,“ oceňuje rodák z Ladné.

Trenér fotbalistů Zlína Bronislav Červenka při zápase na Spartě.
Červenka: Góly, co jsme inkasovali, padly po našich hrubých pozičních chybách

Právě z obce na Břeclavsku pravidelně vyráží do Baťova města Černínovi rodiče, aby zhlédli domácí utkání Zlína.

V hledišti občas bývají i kamarádi nebo jiní příbuzní. Na nedělní šlágr ale musel dvoumetrový chasník shánět více lístků. „Celkem jsem jich bral patnáct,“ přiznává s úsměvem.

Zvýšený zájem fanoušků vnímá ve Zlíně každý. Lidem nevadí ani nepříznivá předpověď počasí. O víkendu má přituhnout, padat sníh.

Zatímco diváci na tribuně se zahřejí horkými nápoji či štamprlí, fotbalisté na ploše si musí vystačit s pohybem, důkladnou rozcvičkou.

„Se zimou problém nemám. Chystám se furt stejně. Kvůli horším terénům sice na konci zápasu cítím větší únavu, ale dá se to zvládnout,“ dodal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...