„Bude to stejné jako dřív,“ nepochybuje trenér ševců.

Na volno a krátký odpočinek se moc těšil. „Po dlouhé sezoně a hektickém podzimu taky potřebuji alespoň na pár dnů vypnout a nic neřešit. S Kroměříží jsme jeli téměř bez přestávky, jenom v létě měli týden volno. Teď to bude podobné,“ tvrdí.

I když je rodák z Újezdce u Luhačovic i po skončení podzimu neustále na telefonu a nejen s generálním ředitelem Grygerou, ale i se svými asistenty řeší přestupy a možné doplnění mužstva, o dovolené se věnuje především synům a manželce.

„Projdeme si vánoční trhy, potkáme se s rodinou, blízkými,“ říká. Předvánoční shon se jej však netýká. Davům se spíše vyhýbá, v obchodním centru jej fanoušci těžko potkají. „Na shánění dárků po obchodech nemám čas ani energii, nakupuji přes internet,“ přiznává.

Stoper Zlína Dominik Simerský.
Simerský se bude o Vánocích věnovat hlavně dětem. Kapra ani salát nemusí

Svátky odstartuje v předstihu. V sobotu 23. prosince se sousedy zabije kapra, připraví se na Štědrý den, který prožije doma.

„Vždycky se ráno celá rodina sejdeme a jdeme po kamarádech. V naší lokalitě na Mladcové jsme takových pět rodin, které se pravidelně navštěvujeme. Vždycky zazpíváme koledy, pokecáme. Kolem druhé nebo třetí se vracíme domů a začnou přípravy na večeři. Máme kapra s bramborovým salátem, pak u stromečku rozbalujeme dárky,“ popisuje.

Na pohádky jej moc neužije, to spíš manželka se dívá. Červenka má rád pohyb, na gauči leží jenom výjimečně. Bez fotbalu nebude ani na Boží hod, kdy se zúčastní tradiční fotbalové benefice na Baťově.

Po exhibičním duelu, ve kterém oblékne dres Výběru kraje, objede příbuzné. „Těch pár dnů ale vždycky uteče strašně rychle,“ posteskne si.

Mezi svátky ještě stihne krátkou lyžovačku v Rakousku, po návratu do Česka se už bude věnovat pouze práci pro FC Zlín.

„Čeká nás velice těžké jaro, takže musíme být co nejlépe připravení. Pracujeme na doplnění mančaftu, abychom tým zkvalitnili a dali do kupy kádr,“ říká.

Fotbalista Zlína Vukadin Vukadinović.
Vukadinović odletěl do Bělehradu. Vezl víno, s dárky bude zase improvizovat

První posila už na Letnou dorazila. Ševci získali Gruzijce Zviada Načkebiju, další nové tváře by se v Baťově městě měly objevit na začátku nového roku.

Kouč Červenka si žádné velké přání ani předsevzetí nedává. Vděčný je hlavně za zdraví celé rodiny. „Jsem rád, že jsme rok 2023 všichni zvládli bez nějakých větších obtíží,“ těší osmačtyřicetiletého kouče.

„Pro mě je nejdůležitější zdraví, rodinná pohoda. Třeba štěstí může být krásné, ale je pomíjivé. Potkal jsem se v životě s pár kamarády, kteří přišli o své nejbližší nebo měli zdravotní problémy, a v tu chvíli si člověk vždycky uvědomí, že jak je člověk nemocný, všechno se mu zhroutí a pak jej netěší vůbec nic. Věřím, i v dalším roce budeme všichni zdraví,“ dodal na závěr.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...