Moravané se po reprezentační přestávce představí v Praze, v epet ARENĚ budou čelit favorizované Spartě, která si ve víkendovém zápase připomíná výročí 130. let od založení.

Zlíňané by rádi oslavy druhého nejstaršího českého klubu pokazili. Před rokem v hlavním městě urvali cennou bezbrankovou remízu, bodovat se pokusí i v neděli.

„Není mým zvykem se předem vzdávat. Pokusíme se předvést co nejlepší výkon, aby výsledek byl co nejlepší. Chceme být Spartě důstojným soupeřem," říká Červenka.

Vnímáte, že máte před sebou dva velké zápasy se Spartou a se Slavií? Naznačí duely s nejlepšími českými týmy, zda jdete správnou cestou?
Každý zápas nám něco ukáže. Do konce podzimu nás čekají ještě čtyři zápasy a všechny jsou s velmi dobrými soupeři. Sparta a Slavia samozřejmě patří ke špičce tabulky. Víme, že to bude náročné. Ale tak to máme každý týden. Do utkání jdeme s pokorou. Víme, jaká kvalita nás čeká. Určitě se předem nevzdáváme. Budeme bojovat o co nejlepší výsledek a hlavně body.

Sparta získala titul, i nyní vládne lize. Je momentálně v Česku nejlepší?
Sparta je jiná než Slavia. Oba mančafty samozřejmě mají obrovskou kvalitu, ale každý hraje trošku jiným stylem. Ne nadarmo pro oba týmy bojovaly v minulé sezoně o titul. Slavie svoji kvalitu potvrzuje již několik sezon, Sparta ji loni předehnala. My chceme zápas odehrát s co nejlepším rozpoložení a co nejlepším výsledkem. Věřím, že kluci naváží na solidní výkony z posledních zápasů a budeme Spartě důstojným soupeřem. Nejsme předem poražení.

Sparta nedělní zápas pojala slavnostně. Připomíná si výročí 130 let od založení klubu. Budete to mít o to těžší?
Nemyslím si. Atmosféra na Spartě bývá vždycky výborná. Spartu při domácích zápasech vždy žene plný stadion, takže nevím, v čem to pro ně bude jiné. Fanoušci na Spartu chodí, podporují ji. To výročí je krásné, pro nás to možná bude o něco slavnostnější, ale věřím, že to bude dobrý zápas a nezklameme.

Brankář fotbalistů Zlína Stanislav Dostál.
Dostál se na Spartu těší: Stažené kalhoty nemáme. Takový zápas je radost hrát

Bude důležité přečkat začátek, úvodní nápor soupeře?
Asi jo. Ty silné mančafty na soupeře v domácích zápasech vždycky vletí. Začátek je pokaždé náročný. Samozřejmě zápasy se rozhodují i na začátku, ale hraje se devadesát minut a my musíme být koncentrovaní po celé utkání, abychom uhráli dobrý výsledek, což pro mě jakýkoliv bodový zisk. Možná je to smělé, ale do zápasu nejdu s poraženeckou náladou. Vím, že to může dopadnout všelijak, ale necháme tam všechno.

Na koho si musíte dát největší pozor?
Sparta má kvalitu na všech postech. Ať už je to Haraslín nebo Birmančević, zmínit musím středovou dvojku, rychlé krajní hráče. Stopeři jsou silní při standardních situacích. Pokud chceme uhrát dobrý výsledek, musí být koncentrace na všech postech.

Ševci v prvním vzájemném utkání podali sympatický výkon, Spartu potrápili a padli až gólem z penalty. Budete se k letnímu utkání vracet?
Nebudeme. To je strašně dávno, nějaké čtyři měsíce zpátky. Sparta byla v úplně jiném rozpoložení než je teď, taky sestava bude jiná. Zápas vůbec pouštět nebudu. Vím, že kluci odehráli skvělý zápas, porážka byla nezasloužená. Věřím, že na to navážeme a dokážeme být důstojným soupeřem.

Jak jste využili reprezentační přestávku? Na čem jste pracovali?
Mužstvo bylo rozbité zraněními a tím, že si někteří kluci plnili reprezentační povinnosti. Byly tam drobné šrámy, takže jsme pracovali s menším počtem hráčů. Navíc někdo šel pomoct béčku. Celkově to ale byl klasický týdenní mikrocyklus. Trénovali jsme jak před ligovým zápasem. Pauzu jsme taky využili ke zregenerování. Kluci toho měli za tři týdny dost. Někteří z nich měli i zdravotní problémy. Nějaké dobíjení baterií ale nebylo potřeba.

Fotbalista Marek Hlinka strávil ve Zlíně 4,5 roku.
Hlinka v Banské Bystrici ožil. Už dal dva góly, volno strávil pod peřinou

Co říkáte na počasí? Venku se ochladilo, někde má i sněžit. Jak se hraje při teplotách kolem nuly? Ovlivňuje počasí výkon nebo i samotnou přípravu na utkání?
Na každého to působí jinak. Samozřejmě výkon to ovlivňuje. Svaly jsou podchlazené. Člověk je musí daleko déle zahřívat. Stávají se drobné svalové zranění, protože je rozdíl, když je na podzim deset nebo dvanáct stupňů, a když teplota je kolem nuly. Na Spartě hrajeme v šest večer, bude zima. Opravdu budeme klást důraz na to, aby kluci zahřáli svaly a pořád se udržovali v provozní a herní teplotě. Alespoň se budou muset víc hýbat, víc běhat. (úsměv)

Blíží se konec podzimu. Už máte vyhlédnuté posily? Přijde do Zlína někdo?
Hráči jsou vyhlédnutí, chtějí do Zlína jít. Je to nějakým způsobem předjednané. Pokud vyjde alespoň polovina z nich, tak budeme velice spokojení. Ale všechno je odvislé od finanční stránky, možností klubu. Tým ale chci v zimě posílit a zkvalitnit minimálně o tři hráče.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...