„Sigma má skvělý tým, velkou kvalitu. Trenéra, který je tam delší dobu. Tým si utváří podle před svých představ, hraje dlouhodobě nahoře. Kluci jsou šikovní, techničtí, rychlí. Čeká nás těžká práce, ale v lize pro nás nebude žádný protivník snadný," ví dobře Červenka.

„Sílu soupeře respektujeme, do zápasu ale jdeme s tím, že uděláme dobrý výsledek a budeme bodovat," přidává odhodlaně.

Sigmě se i letos výsledkově daří, stejně jako v minulé sezoně se drží v elitní šestce a bojuje o evropské poháry.

Hanáci naposledy urvali bod v Pardubicích, kde skóre srovnali až v nastaveném čase po vlastním gólu Halinského. Předtím doma vyřídili Mladou Boleslav 4:0.

Olomouc doma zaváhala jen s Ostravou, které podlehla 0:3, v dalších pěti duelech ovšem brala všechny body.

„Každého soupeře se snažím zanalyzovat. Zjistit, kde má má slabé stránky, kterých chceme využít. Věřím, že něco najdeme. Musíme se soustředit na sebe, zápas totiž můžeme vyhrát jedině sami," ví dobře Červenka.

Zlíňané chtějí proti tradičnímu moravskému rivalovi odčinit předcházející divokou porážku 5:9 s Mladou Boleslaví, venku urvat nějaké body.

„Na hráčích to určitě zanechalo stopy," nepochybuje Červenka. „Když jsme se na to zpětně dívali, někteří kluci kroutili hlavou. Věděli že to z jejich strany nebylo ideální," pokračuje.

„My však poslední nezdar hodíme za hlavu, do Olomouce jedeme nezatížení posledními výsledky. Pokusíme se porvat o co nejlepší výsledek, urvat nějaký bod," přeje si nový kouč.

Nový trenér fotbalistů Zlína Bronislav Červenka.
Syn trenéra Červenky odchod z Kroměříže oplakal. Zlín chce naučit vyhrávat

Bývalý kouč Kroměříže se týmu ujal v úterý, mužstvo se i v krátké době pokusí pozvednout, dobře nachystat na souboj s Olomoucí.

„Je to strašně rychlé, všechno řešíme za pochodu. Věřím ale, že si s tím poradíme," uvedl Červenka.

Pokud ševci chtějí na Andrově stadionu uspět, musí hlavně dobře bránit. Jiná cesta k úspěchu než přes pevnou defenzivu totiž nevede.

„Pracujeme na tom, s kluky o tom mluvíme. Věřím, že se brzy přiblížíme našemu ideálu," doufá Červenka.

Po poslední blamáži nevylučuje ani změny v sestavě. „Přemýšlíme nad tím," připouští.

„Poslední zápasy nebyly ideální. Poskládáme to ale tak, aby tam bylo deset nejlepších a sladěných hráčů, kteří podají co nejlepší možný výkon," přeje si.

Poslední šílený zápas na Letné, divoká přestřelka 5:9 rezonovali celou veřejností, zaujal i na Hané.

„Dobře tento rekordní zápas vnímáme, ale z toho důvodu to pro nás nebude jednoduché. Pod novým trenérem se hráči určitě zaměří na zlepšení defenzivy, aby se nic podobného neopakovalo. Navíc dali pět gólů, takže ofenzivu nemají špatnou,“ uvedl asistent trenéra Sigmy Milan Kerbr.

Hanáci, kteří půjdou do sobotního utkání v roli jasného favorita, si v loňské sezoně proti ševcům připsali dvě vítězství o jediný gól.

Realizační tým Olomouce může být spokojený, protože se mu vyprázdnila marodka. Dokonce se do tréninku zapojil také dlouhodobě zraněný Antonín Růsek, který řešil problémy se zády. „Po zdravotní stránce už jsou všichni hráči připravení, za což jsme rádi. Dokonce už s námi trénoval i Tonda Růsek, kterému ale návrat pochopitelně bude ještě nějakou dobu trvat," prozradil Kerbr.

Viceprezident fotbalového klubu FC Zlín Zdeněk Grygera ve středu po poledni oficiálně uvedl do funkce trenéra prvoligového týmu Bronislava Červenku.
Grygera o Červenkovi: Zaslouží si, aby dostal šanci a trénoval v první lize

Kouč Václav Jílek však nebude moci využít služeb Jana Vodháněla, který v Pardubicích viděl čtvrtou žlutou kartu.

Proti Olomouci bude v sobotu od 15 hodin stát nejhorší obrana soutěže. Zlín inkasoval už 34 branek. „Je naší povinností utkání zvládnout,“ hlásí stoper Sigmy Vít Beneš.

„Musíme do zápasu vstoupit maximálně koncentrovaní a správně mentálně nastavení. Budeme chtít udávat tempo a směr zápasu. Budeme chtít být aktivní, důrazní a nepříjemní, abychom soupeře zmáčkli, dali gól a vtáhli i naše fanoušky,“ dodal Kerbr.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...