„Je to velký příděl. Není to dobře,“ ví dobře kouč Zlína Bronislav Červenka.

Osm gólů padlo ve vzájemných ligových zápasech vůbec poprvé. V sobotu skórovalo osm různých hráčů.

Slovan poslal brzy do vedení premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Jan Žambůrek, ve 27. minutě zvýšil z penalty Christian Frýdek. Za hosty ještě před přestávkou snížil David Tkáč, ale po změně stran se prosadili domácí Marios Purzitidis, Lukáš Červ a střídající Michael Rabušic.

Porážku Zlína mírnili stoper Joss Didiba a v nastavení z pokutového kopu Vukadin Vukadinović.

„Nechci nikoho kritizovat ani střílet do vlastních řad, ale je to v hlavách hráčů. Je to o tom, aby si kluci zafixovali automatismy, dělali to, co po nich chceme,“ prohlásil Červenka.

„Když to předtím dělali, góly jsme nedostávali. Pokud se v obou šestnáctkách nebudeme chovat zodpovědně a agresivně, tak budeme zápasy prohrávat takovýmto způsobem. Pokud si někdo myslí, že když jsme uhráli pár bodů, tak to skončilo, plete se. Teprve to začalo,“ přidává.

Fotbalista Zlína Martin Cedidla po utkání v Liberci.
Zklamaný Cedidla: Třetí gól nás rozhodil nejvíc. Z hřiště se stalo drnoviště

Zlínského kouče z pěti obdržených branek nejvíce štvala hned ta první.

V 7. minutě nacentroval z pravé strany Fukala a nabíhající Žambůrek poslal zblízka hlavičkou míč k tyči.

„Těsně před zápasem jsem dvěma hráčům, kteří byli nakonec u tří inkasovaných branek, říkal, aby se dívali kolem sebe a nesledovali jenom míč. Pak přijde situace a jeden ze stoperů uteče z prostoru, kde má být, a střední záložník nenabere nejmenšího hráče, který nám dá hlavou v klidu, bez souboje gól,“ nechápe.

Za chvíli hlavičkoval Kulenovič do břevna, ale brzy na to už to bylo 2:0. Pokutový kop s přehledem proměnil Frýdek, kterého předtím ve vápně fauloval Černín.

„Do zápasu jsme stejně jako na Spartě nevstoupili moc dobře a po jednoduché situaci prohrávali, což bylo trestuhodné. Úvodní branka určila ráz utkání,“ má jasno Červenka.

„Liberec byl po gólu lepší, nebezpečnější. My jsme se nemohli dostat do hry a uchylovali se k nakopávaným míčům, které k ničemu nevedly. Malinko jsme se zvedli až na konci prví půle,“ hodnotil kouč Zlína.

Janetzkého střelu ještě brankář Bačkovský vyrazil, ale v 36. minutě už nedosáhl na zakončení Tkáče, jenž s pomocí tyče zužitkoval předchozí sklepnutí od Cedidly.

Záložník Zlína Alexandr Bužek (vlevo) při zápase v Liberci.
Divoká přestřelka u Nisy. Ševci podlehli Liberci 3:5, jsou dál předposlední

Zlínští drželi reálnou naději na bodový zisk více než hodinu. Pak Frýdek nacentroval do vápna z přímého kopu a Mikulův pokus pohotově patičkou usměrnil do sítě Purzitidis.

„Se zápasem jsme chtěli něco udělat. Na začátku druhého poločasu jsme měli víc ze hry. Akce a kombinace nebyly špatné, ale z nedůslednosti hráčů jsme dostali třetí branku a zápas se definitivně zlomil,“ povzdechl si Červenka.

„Spadly nám hlavy dolů, na čím dál náročnějším terénu nám odskakoval balon. Soupeř dobře bránil, chodil do rychlých protiútoků a vstřelil další dva góly. My jsme už výsledek jenom korigovali,“ dodal hostující kouč.

 Zlínští padli v Liberci pošesté z posledních sedmi ligových duelů a potvrdili, že mají nejhorší obranu soutěže, v ročníku inkasovali už 42 branek.

„Podobné utkání už se nemůže opakovat. Před sebou máme ještě jeden zápas a musíme se zlepšit,“ burcuje Červenka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...