Vrbův tým v šíleném duelu ztratil vedení 3:1, ve druhém poločase inkasoval neuvěřitelných osm branek a nakonec se Středočechy padli při rekordním skóre 5:9.

Podobný výsledek česká nejvyšší soutěže ještě nezažila. „Chaos!" shrnul jedním slovem.

Utkání na Letné stanovilo nový gólový rekord samostatné nejvyšší soutěže. Dosavadním maximem bylo deset branek v zápasech Slavia - Uherské Hradiště (9:1 v říjnu 1995) a Jablonec - Znojmo (5:5 v srpnu 2013).

Ve Zlíně v sobotu padlo dokonce čtrnáct gólů. Bláznovství, těžký úlet.

„Tohle už asi nikdo z nás nezažije. Asi je to rekord dostat osm gólů za 35 minut. Navíc vést v 50. minutě 3:1. Tím bych to asi shrnul," pokračoval rozladěně.

Zdroj: Youtube

Podobný výbuch ve Zlíně nikdo nečekal. Ševci šli do zápasu po dvou remízách, povzbuzeni postupem v poháru do osmifinále, s posilou Pablo Gonzálezem na střídačce.

Nakonec utkání skončilo průšvihem, výsledkovým fiaskem.

„Ostuda," glosoval Reiter. „Nejhorší je, že dome dáme pět gólů a prohrajeme o čtyři," nechápal.

Fotbalisté Zlína ve 12. kole FORTUNA:LIGY prohráli s Mladou Boleslaví 5:9.
Historický zápas na Letné! Ševci v neuvěřitelné přestřelce padli s Boleslaví 5:9

Sparťanský odchovanec, který prošel Bohemians, Brnem či Ostravou na podobný duel nepamatuje. „Ani v žácích ne, možná někdy v přípravce," vracel se do dětských let.

Tehdy hrál ještě pro radost, s nadšením. To všechno je fuč. Ševci jsou v krizi, sráží je neschopnost, místy až komické chyby.

„Mladé Boleslavi jsme sami pomohli," ví dobře. „Přitom trénujeme jak dementi, běháme jak koně. V týdnu všechno vypadá super. Všichni makají, nikdo nic nevypustí a pak přijde toto," kroutil hlavou.

Co se s ševci za stavu 3:1 stalo, nikdo neví. „Uspokojení tam nebylo. V naší situaci to snad ani nejde. Navíc zbýval skoro celý poločas," připomíná.

Že by hosty tak nakopl střídající Matějovský, si Reiter nemyslí. „Asi jim pomohl, protože je to jeden z nejlepších fotbalistů, co kdy českou ligu hrál, ale spíše si za to můžeme sami," tuší.

Zlínští nevyhráli už šest kol a zůstali poslední. „Jediná výhoda ve fotbale je, že za týden hrajete znovu, což je snad naše jediná útěcha," uvedl.

Hlavní otázkou je, zda za týden v Olomouci povede ševce trenér Vrba. Ve hře je totiž jeho konec. „Za koučem jednoznačně stojíme,“ dodal Reiter.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...