„Už delší dobu ve mě byla touha změnit prostředí a poznat něco nového. Navíc mi končila smlouva a na hřišti jsem nedostal příliš prostoru. Hradec mě přesvědčil jednáním a zájmem jak ze strany trenéra, tak i ředitele, který za mnou dokonce přijel přímo do Zlína,“ zdůvodnil své rozhodnutí rodák z Holešova.

Kopečný nebyl spokojený se svojí pozicí v klubu. Navíc mu končila profesionální smlouva. Ze Zlína odchází po dlouhých čtyřech letech, vzpomínat na klub bude pouze v dobrém.

„S kluky jsme dosáhli parádních výsledků. Vstřelil jsem tady první ligový gól, postoupil do ligy, zahrál si Evropskou ligu,“ vypočítává Kopečný.

Nejhezčím momentem pro poctivého fotbalistu bylo loňské finále MOL Cupu s parádní atmosférou a také pohárové utkání v Kodani.

„Tam jsem si říkal, co tady vlastně dělám?!“ usmívá se Kopečný, kterému se bude stýskat po výborné partě a kamarádech.

„Budou mi chybět kluci, se kterými jsem tady strávil většinu času, ať jde o Standu Dostala nebo Ondru Bača,“ říká odchovanec Fastavu.

Kopečný nezapomíná ani na fanoušky.

„Děkuji jim za pěkné roky. Chci, aby si více vážili první ligy a hráčů, kteří tady jsou a toho, jak v tuto chvíli hrají,“ prohlásil.

Kopečný začínal s dospělým fotbalem na hostování ve Spartaku Hulín. Do Zlína si jej jako útočníka stáhl v roce 2014 trenér Pulpit, který ho předělal na krajního obránce. Poctiví dřív s výbornou fyzickou kondicí svými výkony zaujal také kouče Páníka a společně s týmem oslavil postup do první ligy.

Po úspěšném období ve zlínském dresu však nastal útlum. Kopečný se nedokázal přes velkou konkurenci prosadit do sestavy a v roce 2016 zamířil na hostování do Sokolova.

Po návratu do Zlína se začal více prosazovat S ševci byl u historického triumfu v poháru MOL Cup, díky kterému si zahrál čtyři utkání v Evropské lize.

V první lize si ve zlínském dresu připsal 46 startů, ve kterých zaznamenal 3130 minut a vstřelil dvě branky.