Dvacetiletý guinejský záložník bezpochyby patří do základní sestavy Moravanů. I když se třeba v posledním domácím ligovém zápase s Brnem nevyvaroval zbytečným ztrátám a několikrát lacině přišel o míč, nebál se hrát a proti Zbrojovce si připsal dvě gólové asistence.

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech) v MOL Cupu proti Ústí nad Orlicí
Fiasko. Fastav prohrál v Ústí nad Orlicí a v poháru nečekaně končí

Hlavně díky neotřelému řešení herních situací má o šikovného středopolaře zájem třeba pražská Slavia.

„Nevím, jestli o mě nějaké kluby stojí. Soustředím se jen na sebe a své výkony. Chci být prospěšný týmu i celému klubu,“ říká v klidu africký fotbalista.

Ve Zlíně, kam přišel před pár měsíci z tehdy ještě třetiligového Táborska, je nadmíru spokojený a nikam dál se nežene.

Conde si vyhoví se spoluhráči, respektuje kouče Páníka i další členy realizačního týmu.

Na rozdíl od jiných zahraničních fotbalistů se nevyčleňuje z kolektivu. Když má čas, rád se zajde podívat i na Vršavu, kde hraje své domácí zápasy béčko. „Mám rád tento klub,“ tvrdí.

Se vstupem do ligové sezony je zatím spokojený. „Začátek je docela dobrý. I když první zápas jsme prohráli, další dvě utkání nám vyšly. Doufám, že to takto bude pokračovat dál a že letošní ročník bude lepší než ten minulý,“ přeje si.

Prohra v Ústí? I takový je fotbal

Velkou kaňkou na povedeném startu je středeční pohárová blamáž v Ústí nad Orlicí.

Ševci ve výrazně obměněné sestavě nestačili na třetiligového protivníka, na východě Čech prohráli 0:1 a v MOL Cupu skončili hned ve druhém kole. „Bohužel i takový je někdy fotbal,“ povzdechl si Conde. „Ve druhém poločase jsme nehráli špatně. Byli jsme lepší, měli šance, ale žádný gól jsme nedali. Soupeř byl nakonec šťastnější,“ přidal smutně.

Výkon, jakým se Zlíňané prezentovali v poháru, by v lize na žádného soupeře nestačil.

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech) v MOL Cupu proti Ústí nad Orlicí
Nedali jsme šance. Vypadnout s týmem třetí ligy je ale ostuda, říká Fantiš

Ševci se musí rychle zmobilizovat, na nezdar v MOL Cupu okamžitě zapomenout. Už v neděli se totiž představí v Generali Areně, kde se postaví rozjeté pražské Spartě. „Samozřejmě nás všechny mrzí, že jsme vypadli v poháru hned po prvním zápase, ale před sebou máme důležité utkání, na které se musíme soustředit a dobře nachystat,“ ví dobře Conde. I když Letenští dlouhodobě patří mezi tuzemskou elitu, guinejský záložník překvapivě žádného hráče Sparty nezná. „Pozor si ale musíme dát na celý tým a být na hřišti jednotní,“ říká.

Recept na vítězství nezná. Ví ale, že Moravany k výhře dovede jenom soustředěný a odvážný výkon. „Musíme být odhodlaní zvítězit,“ dodává.