Bývalý kouč Slavie, Příbrami nebo právě Liberce se při sbírání informací inspiroval hrou předních týmů Serie A. Právě od italských mužstev čerpal inspiraci. „Byl jsem pilný student,“ usmál se Csaplár.

Na Slovan poprvé v kariéře poslal mančaft se třemi obránci a tento tah mu nakonec vyšel. „Byla to moje premiéra,“ přiznal Csaplár po utkání.

Důvodů ke změně rozestavení bylo víc.

„Rozhodnutí padlo proto, že ve Zlíně je hodně dobrých krajních záložníků a tři zajímaví defenzivní hráči,“ připomíná.

Výhodou také bylo, že v minulé sezoně Fastav v rozestavení 3-5-2 nastupoval pravidelně. „Už jsem to v týdnu říkal hráčům. Obsah hry je stejný, akorát jsme změnili formu,“ pronesl.

Ševci i díky návratu k osvědčenému systému skolili nepříjemný Liberec a po výhře 2:1 se odrazili ode dna ligové tabulky.

„Pro mě osobně jsou to důležité body. Nejen kvůli sobě, ale hráčům, lidem z představenstva či realizačního týmu. Můžeme si donekonečna říkat, jak hrajeme dobře, když chybí výsledky. Důležité je, že jsme se aspoň dvakrát trefili a dotáhli utkání do vítězného konce,“ oddechl si po důležité bitvě zlínský kouč.

Moravané stejně jako před dvěma týdny proti Slavii odehráli dobré utkání, na rozdíl od letošní premiéry ale aktivní hra přinesla kromě šancí a pohledných akcí, také branky a body.

„Vytvořili jsme si tlak, zajímavé šance i možnosti. Diváci na stadionu ani ti u televize se podle mě nenudili. Jsem rád, že jsme naše fanoušky potěšili výsledkem, který jsme potřebovali,“ dodal.