Navíc ševci při nedělní bezbrankové remíze zaujali slušným a poctivým výkon, výhře byli byli blíže než favorizovaný severočeský tým. „Dělba bodů je ale asi zasloužená,“ míní zlínský trenér Jan Jelínek. „Herně jsme byli o něco lepší, ale ke spokojenosti mi chybí vítězství,“ přidal.

Ševci se však po posledních duelech zvedli, v letošní domácí derniéře se vzepjali k bojovnému výkonu. Na protrápené zápasy s Příbramí, Pardubicemi nebo Opavou zapomněli, zase hráli s chutí, jako tým.

Na těžkém podmáčeném trávníku Liberec trápili jeho vlastními zbraněmi. Favoritovi se vyrovnali pohybem, důrazem, předčili ho dokonce počtem střel i vyložených šancí.

„Bylo to bojovné utkání. První půle se mi z naší strany líbila více, byli jsme nachystaní na nákopy Liberce a podařilo se nám je sbírat,“ uvedl Jelínek.

Po přestávce Severočeši ožili, zlobil hlavně pohyblivý Pešek, ale brankář Dostál neinkasoval. „Po přestávce tam byla pasáž, v níž jsme byli pasivní, proto jsme museli střídat. Závěr byl hektický, hrálo se nahoru dolů, byli jsme nebezpečnější," pronesl devětatřicetiletý trenér.

V závěru měli domácí dvě veliké šance na změnu skóre, v obou byl v hlavní roli střídající Jawo. Napřed v 83. minutě místo střely hledal lépe postaveného spoluhráče a o minutu později po brejku Poznara jeho střelu zblokovala obrana Slovanu.

Zlín nevyhrál doma v lize popáté za sebou, nepovedené jaro zakončí za týden v derby proti Slovácku.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …