„Čeká nás další silný soupeř, navíc tentokrát hrajeme venku. Před výbornou a bouřlivou kulisou, jak tomu v Ostravě bývá zvykem, to bude náročnější. Fanoušci budu domácí určitě hnát za vítězstvím, protože v prvním zápase taky prohráli. I tak věřím, že si dokážeme vypracovat nějakou příležitost, kterou proměníme, a vzadu si s nimi poradíme,“ uvedl krajní obránce Fastavu Robert Matejov.

„Může to být zápas o jednom gólu tak, jako se Slavií,“ je přesvědčený.

Ševci se při letošní soutěžní premiéře přesvědčili, že mohou vzdorovat i nejlepšímu českému týmu.

Se Slavií drželi krok, místy ji i přehrávali, gól ale nedali a nakonec po trefě Kuchty doma těsně padli.

„Zápas z naší strany nějaké parametry měl, ale nesmíme polevit, spíš ještě přidat nějakou nadstavbu co se týká ofenzivy. Příště musíme být ještě více nebezpeční,“ ví dobře jeden ze služebně nejstarších hráčů v kabině Fastavu.

Moravané v nejvyšší soutěži naposledy zvítězili 13. března nad Českými Budějovicemi, venku uspěli o dva týdny dřív v Olomouci, jinak od dubna získali jenom tři body za stejný počet remíz.

„Určitě si uvědomujeme, že minulá sezona nebyla podle našich představ. To je fakt, ale taky minulost, kterou už neřešíme,“ tvrdí třiatřicetiletý fotbalista.

„V létě jsme tvrdě potrénovali, aby se to už neopakovalo. Všichni věříme cestě, kterou jsme se vydali. Snad se nám to začne postupně vracet v podobě výsledků,“ přeje si nejen Matejov.

Nový hlavní trenér Jan Jelínek svěřence nešetří, neustále s nimi pracuje. Coby nováček mezi tuzemskou elitou má elán, obrovskou chuť do práce.

Své nadšení přenáší i na hráče, kterým je věkově blíž než jeho předchůdci. „Trenéra jsem už nějakou dobu znal. Věděl jsem, co od něj můžeme očekávat. Musím ale říct, že nás všechny příjemně překvapil,“ uvedl.

„Je kamarádský, ale to neznamená, že to jsou samé srandičky. Spíše naopak po nás vyžaduje disciplínu, neustálou jízdu, nasazení. Už se mi o těchto slovech někdy i zdá,“ přiznává s úsměvem.

Na vtípky ale nebude v Ostravě prostor. Zlíňany čeká další náročná šichta. „Bude to podobné jako doma se Slávií,“ předpokládá. „Ostrava v Jablonci taky podala kvalitní výkon. Vytvořila si dost šancí ke skórování a měla i smůlu, když na konci zápasu inkasovala,“ připomíná.

Baník v létě prošel obměnou kádru, posilami jsou Lischka, Budínský, Klíma a Almási.

Zmiňované kvarteto má nahradit oporu Stronatiho i odchovance Holzera se Šašinkou. „Ostrava má i po změnách kvalitní mužstvo, což ukázala v Jablonci. Nějak do hloubky jsem ale její hru nesondoval,“ přiznává.

Na Baník má Zlín jiné odborníky. Trenér Jelínek má k dispozici hned osm borců, jenž v minulosti nosilo dres klubu ze Slezska.

„Uvidíme v zápase, jak to bude vypadat. Kluci tam nedávno hráli, určitě budou nažhavení, ale zda to bude nějaká výhoda, ukáže až samotný zápas,“ zůstává v klidu.

Domácí zase budou spoléhat na podporu publika. Na ostravský stadion momentálně může přijít až 7500 diváků, takže se dá očekávat bouřlivé prostředí.

„Jsem rád, že lidé zase mohou přijít na fotbal a fandit. Už doma se Slavií to byla nádhera, i když mě trošku mrzelo, že soupeř měl v ochozech převahu, ale ve spojitosti s tým, že jsme po tak dlouhé době hráli před tolika lidmi, mi to bylo jedno,“ dodal.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …