V Baťově městě už na desítku, o které se mluvilo na tiskové konferenci před druhou polovinou sezony, nikdo nemyslí. Ševci se hlavně chtějí vyhnout drsnému dvojutkání o setrvání v nejvyšší soutěži, na nic jiného už na Letné nemyslí. „Realita je taková, že se ve zbytku jarní části pokusíme získat tolik bodů, abychom nehráli baráž,“ prohlásil Kameník.

Proti Zlínu nehraje pouze aktuální mizerná forma, ale i těžký los. Vždyť Moravany v závěrečných šesti kolech základní části kromě Příbrami čekají pouze soupeři z horní poloviny tabulky. „Dokázali jsme vyválčit bod na Spartě a o to samé budeme usilovat i v Jablonci a na hřištích dalších týmů,“ říká nejmladší kouč ve FORTUNA:LIZE, jehož pozice po další porážce není rozhodně pevná.

O další výměně trenérů se ale ihned po sobotním zápase nemluvilo.

Všechny štvala další domácí porážka a tři inkasované laciné branky. „Vypadá to, že do obrany budeme muset sáhnout,“ uvědomuje si.

Ševci v prvních čtyřech jarních kolech obdrželi hrozivých deset gólů. Defenziva Fastavu je propustná víc než na podzim. Podle Kameníka to ale není jenom otázkou rozestavení. „Je to o návycích a přístupu hráčů, kteří se musí chovat pořád stejně a nezáleží, zda hrajeme se třemi nebo čtyři obránci,“ míní.

Problémem jsou i útočné standardní situace, které Zlínu nepřinášejí branky ani šance. „Z naší strany to bylo příliš statické, ani míče ale nebyli přesné,“ ví mladý kouč.

Moravané zahrávali trestný kop z nadějné pozice hned ve 4. minutě, ale Čanturišvili nastřelil pouze hostujícího obránce. „Vstup jsme měli relativně slušný, Bohemka ale postupně byla taky aktivní. Hra se vyrovnala, ale byla dost neurovnaná. Oboustranně byla spousta nepřesností, žádný z týmů si moc šancí nevytvořil,“ připomíná trenér Fastavu.

Ševce nahlodala spolupráce Vodháněla s Vaníčkem a přesná dorážka Pulkraba, který se v lize trefil po roce. „Branka byla zbytečná,“ hořekoval Kameník. „Předcházel jí náš autu a jednoduchá ztráta. Bohužel jsme nezvládli ani situaci v křídelním prostoru, navíc jsme prohráli souboj jeden na jednoho,“ štve Kameníka.

Po trefě Vaníčka z 37. minutě to bylo již 0:2. Ke konci poločasu se ale Zlíňané kontaktní brankou vrátili zpět do zápasu. O poločase navíc změnili rozestavení na 3-4-3. „Snažili jsme se s výsledkem něco udělat. Bohužel jsme nepokryli standardní situaci a inkasovali gól na 1:3,“ povzdechl si Kameník. „Do hry jsme pak dali dalšího útočníka, vysunuli stopera. Závěr byl hektický. Sice jsme snížili, ale na vyrovnání nedosáhli,“ dodal zklamaně Kameník.