„Přestup do Zlína beru hlavně jako novou motivaci dokázat, že mohu hrát ligu i jinde než v Opavě. Momentálně je to i krok vpřed, protože beru Zlín už jako stálici v nejvyšší soutěži. Věřím, že budeme bojovat i o lepší pozice v tabulce," uvedl Simerský na klubovém webu Fastavu

Sedmadvacetiletý rodák z Otrokovic se o zájmu ševců dozvěděl prostřednictvím manažera Dana Smejkala už v prosinci. „Společně s panem Grygerou celý přestup dotáhli do konce, za což bych chtěl oběma poděkovat," prohlásil.

Zapadnout do kolektivu v novém působišti vzhledem ke vztahu k regionu mít problém rozhodně nebude. „Hodně kluků znám ze hřiště, nejvíce Peťu Buchtu a Kubu Janetzkého," říká Simerský.

Poprvé za Zlín nastoupil Bankole Olawale Adekuoroye. Třiadvacetiletý nigerijský záložník je ve Fastavu na zkoušce ze slovenské Seredi.
Ševci na úvod přípravy remizovali s Trnavou. Fastav zkouší Nigerijce

Vysoký zadák v mládežnických kategoriích prostřídal oba otrokovické kluby Jiskru i Viktorii, přes Slovácko se dostal do Brna. Právě ve Zbrojovce rozjel svoji profesionální kariéru.

Premiéru v nejvyšší soutěži si odbyl 17. října 2010 v duelu proti Plzni. Svou první ligovou branku vstřelil o necelý měsíc později v zápase proti Ústí nad Labem. Od léta 2012 hostoval v Jablonci, přes Hradec Králové, Znojmo a Vlašim se dostal až do Opavy, kde strávil dlouhých šest let.

Letos patřil mezi klíčové hráče Slezanů. Odehrál všech dvacet zápasů, na trávníku nechyběl ani minutu, takže patří mezi pouhých šest hráčů v lize, kteří absolvovali kompletně celý podzim. 

Lukáš Železník se s mateřským Zlínem loučí znovu po dvou a půl letech. Za ševce odehrál 205 utkání napříč všemi soutěžemi a a vstřelil přes padesát branek. Nyní svou další budoucnost spojí s Opavou. 

„S klubem jsme domluvení, řešíme jen obsah smlouvy,“ řekl Deníku zkušený forvard, který se v pátek odpoledne rozloučil se spoluhráči na Letné a po volném víkendu se v pondělí bude hlásit ve Slezsku.

Poprvé za Zlín nastoupil Bankole Olawale Adekuoroye. Třiadvacetiletý nigerijský záložník je ve Fastavu na zkoušce ze slovenské Seredi.
Ševci na úvod přípravy remizovali s Trnavou. Fastav zkouší Nigerijce