Zkušený gólman zbytek sezony strávil na lavičce mezi náhradníky. Přes kolegu Rakovana už se mezi tři tyče nevrátil a užíral se nejen svojí pozicí, ale především výsledky.

„S prominutím mě to sr… Nedařilo se mně a ani celému týmu. Trenér Pivarník se však rozhodl pro změnu, kterou jsem musel respektovat. Takový je fotbal,“ krčí rameny Dostál.

Záložník Petr Hronek (na snímku) je jediným hráčem Fastavu Zlín, který na jaře zatím skóroval.
Zlín uvolnil záložníka Hronka na hostování do Bohemians 1905

Nyní na nepodařený půlrok zapomněl. V letní přípravě dělá všechno proto, aby přesvědčil nového kouče Csaplára, že je lepší než dvoumetrový slovenský parťák, a do branky se zase vrátil.

„Já chci hrát vždy a snažím se dělat vše proto, aby to vyšlo a chytal jsem,“ tvrdí zlínský odchovanec.

O tom, že by novou sezonu nezačal jako jednička, vůbec nepřemýšlí.

„Když nebudu mít formu nebo se nebudu líbit, to je zkrátka fotbal, ale chci mít čisté svědomí, že jsem pro to udělal na tréninku maximum,“ říká Dostál.

I když se svojí pozicí na jaře nebyl spokojený, o přestupu do jiného klubu neuvažoval.

„Zlínský fotbal mám v srdci. Prožil jsem tady celou svoji kariéru. Ale kdyby přišla nějaká opravdu zajímavá nabídka, bylo by to na zvážení,“ prohlásil.

Nyní se ale soustředí pouze na tvrdý letní dril a práci v přípravě. I když mají ševci znovu nového trenéra, pro gólmany se toho moc nezměnilo.

„Letní příprava je z pohledu brankářů podobná jako ty předtím. Samozřejmě každý trenér má jiné nároky na gólmany, v tom se to možná liší, ale jinak nic zásadního. Jediná změna je v tom, že jsme víc s týmem při různých hrách a celkové přípravy na zápas,“ uvedl Dostál.

Osvědčená spolupráce s koučem gólmanů Otou Novákem funguje i na soustředění v Rakousku.

„Nenechá nic náhodě a připravuje nás důkladně i mimo běžné tréninky,“ říká opora Fastavu.

Týdenní pobyt si stejně jako zbytek zlínského mužstva náramně užívá. Ševci jsou ubytovaní v luxusním pětihvězdičkovém hotelu, který leží v centru malebného městečka Lienz ve východním Tyrolsku uprostřed překrásných Lienzských Dolomit.

Má exkluzivní atmosféru, rozsáhlé lázeňské centrum a oceněnou restauraci.

Josef Csaplár, trenér FC FASTAV Zlín
Trenér Csaplár má na mém příchodu do Zlína největší vliv, přiznává Fantiš

„Podmínky jsou opravdu nadstandardní,“ přikyvuje Dostál.

„Prostředí je skvělé, všechno funguje, jak má. Tréninkové podmínky jsou fantastické. Jsem rád, že se klub rozhodl pro tuto variantu, i když je to trošku dál,“ pochvaluje si známý brankář.

Volné chvíle tráví na pokoji odpočinkem. Vždycky večer po náročném programu si s kluky sedne, rozebere aktuální dění, zahraje karty nebo si zajde do městečka na procházku.

„V pondělí jsme měli volné odpoledne, tak jsme toho využili k výjezdu lanovkou na vrcholek Zettersfeldu. A to byla opravdu nádhera,“ líčí Dostál.

V kabině Fastavu patří k nejzkušenějším borcům. Minulý čtvrtek, tedy v den odjezdu na herní soustředění, měl osmadvacet let. Rodina oslavenci popřála v předstihu.

„Věděli, že jedu pryč, tudíž jsme chvíli poseděli, ale nijak zvlášť jsme to neslavili. Jinak oslavy mi nejsou cizí, rád se sejdu s přáteli i s rodinou, kde je dobré jídlo, pití a zábava,“ usmívá se.

To vše zažil na svatbách bývalých spoluhráčů Štěpána Koreše a Tomáše Hájka.

„Tak to bylo trošku náročnější,“ přiznává. Jinak krátké volno po minulé sezoně trávil s nejbližšími a společně objížděli zbytek rodiny. Žádnou dovolenou nestihl.

„Bylo to ale moc fajn a myslím, ze jsme si to všichni náramně užili,“ zakončuje povídání.