„Víme, že Sparta je mistr ligy, aktuální lídr. Bude to pro nás těžké, ale doufám, že před vyprodaným stadionem a ve výborné atmosféře ukážeme svoji kvalitu. Stažené kalhoty rozhodně nemáme," tvrdí klíčový muž v sestavě FC Zlín.

„Můžeme tam jet natěšení, takový zápas je radost hrát. Nemáme se čeho bát. Naopak, můžeme se ukázat, potvrdit zlepšení, naše předcházející výkony, výsledky," přidává.

Dvaatřicetiletý gólman, který v létě podepsal s ševci novou dvouletou smlouvu, se pokusí svými zákroky pokazit sparťanské oslavy výročí 130. let od založení, Moravanům pomoct k co nejlepšímu výsledku, možná i nějakému bodu.

„Každý profesionál to vytěsní z hlavy. Samozřejmě oslavy mohou mít nějaký vliv. Je to hezké výročí pro Spartu. Uvidíme, jak to tam odehrajeme," říká.

Ševci se před těžkou šichtou nebojí, byť budou čelit velké kvalitě, obrovské síla.

Poslední dobou nad všemi ční hlavně Lukáš Haraslín. Slovenský reprezentant má výbornou formu, se sedmi góly je nejlepší střelec ligy.

Fotbalista Marek Hlinka strávil ve Zlíně 4,5 roku.
Hlinka v Banské Bystrici ožil. Už dal dva góly, volno strávil pod peřinou

Po boku má navíc Birmančeviće, Kuchtu a další elitní borce. „Celá ofenziva Sparty je nesmírně silná, těžko z ní vybrat jednotlivce," říká.

Pražané se ale musí mít rovněž na pozoru. V cestě za výhrou stojí výrazně zpevněná zlínská defenziva, za kterou kouzlí právě Dostál. Hlavně na něm sestupem ohrožený mančaft v závěru podzimu stojí.

„Už jsem několikrát říkal že bych své výkony nijak nepřeceňoval ani nepodceňoval. Buďme rádi, že to tak je. Snad to vydrží co nejdéle," přeje si.

Nyní se cítí stejně jako před nepříjemným zraněním. „Hrozně mi pomohlo, že jsem do toho naskočil relativně brzy," říká.

V září při utkání na Slovácku si natrhl ledvinu, měl delší pauzu od fotbalu.

„Když jsem chodil na stadion a sledoval zápasy naživo, nebylo to nic příjemného," přiznává.

„Jsem typ člověka, co nevydrží dlouho ležet. Samozřejmě si taky potřebuji odpočinout, ale tři týdny už toho bylo dost. Chtěl jsem začít něco dělat," přidává.

I když podle svých slov lehce nakynul, přibral, mezi tři tyče se vrátil ve velkém stylu.

Vynuloval střelce Olomouce, Pardubic a v poháru i Ostravy, inkasoval pouze doma s Jabloncem.

Inkasovaný gól jej mrzel nejen kvůli tomu, že přišel o neprůstřelnost, ale hlavně proto, že Zlíňané doma brali po remíze 1:1 pouze bod.

„Je to škoda, protože jsme sahali po vítězství, ale bereme každý bod. Navíc Jablonec je silný soupeř, na soupisce má výborné hráče. I samotný zápas měl určitou kvalitu," vrací se k poslednímu ligovému duelu.

Aleš Hellebrand na tréninku fotbalistů Zlína.
Sejde se trenér Hellebrand se všemi syny v jednom týmu? Šance je mizivá, tuší

Ševce v době největší herní i výsledkové krize nastartoval příchod trenéra Červenky. Bývalý hráč Zlína, Baníku či Drnovic zlepšil organizaci hry, hlavně zpevnil defenzivu.

Z otloukánka je najednou nepříjemný a odhodlaný protivník. „Od Broňka vím, co mám čekat. Známe se, hráli jsme spolu. Vím, že to byl vždycky "pes obranář". Z hráče si to přenesl i do trénování. Zatím nám to sedí," pochvaluje si.

Zásadní bylo ustálení obrany. Místo kapitána Simerského nastupuje ještě vyšší Černín, vedle něj je Didiba. Na stranách mají své místo Cedidla s Čelůstkou, na šanci čekají další borci.

„Nyní máme větší zastupitelnost. Kluci z lavičky jsou schopní se do toho dostat, což nebývá vůbec jednoduché. Nejvíc nám ale pomohl první zápas," je přesvědčený.

„Sigma má výbornou ofenzivu, skvělé hráče a bezbranková remíza s ní nám dodala zdravé sebevědomí. Najednou jsme začali věřit tomu, co po nás trenér chce," líčí.

Rozjeté ševce ale přibrzdila reprezentační přestávka. Zatímco někteří jiní fotbalisté Zlína by raději hráli, Dostál pauzu uvítal. „Předtím ty dva týdny byly celkem náročné. Měli jsme tam vložený zápas v Mol Cupu," připomíná.

Teď je FORTUNA:LIGY zpátky. Problém je, že přituhlo a předpověď na víkend slibuje spíše sníh a teploty jenom lehce nad nulou.

Na fotbal nic moc. „Skok z nějakých patnácti stupňů na nulu je nepříjemný, ale jsme profesionálové, už jsme to v minulosti zažili. Více mi vadí špatné terény. Často trénujeme na umělce a přírodní tráva je něco jiného, přechod není snadný," dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...