Osmadvacetiletý záložník Adnan Džafić si vyzkoušel angažmá v dalším českém klubu. Po třech měsících ve městě automobilů se ale bosenský fotbalista vrací zpět do Zlína. V krátké zimní přípravě se pokusí přesvědčit trenéra Michala Bílka o svých dovednostech a v silné konkurenci si chce zajistit místo mezi jedenáctkou vyvolených.
I když to bývalý hráč Čáslavi a Táborska nebude mít jednoduché, zbraně předem rozhodně neskládá. „I když jsou tady samí výborní fotbalisté, já si věřím a doufám, že se svými výkony do sestavy prosadím,“ říká navrátilec z hostování na startu nového roku 2019.

Jak hodnotíte půlrok v Mladé Boleslavi?
Byla to pro mne příjemná zkušenost. Zahrál jsem si v dalším českém ligovém klubu, vyzkoušel, jak to funguje jinde. Na začátku jsem sice nehrál v základu, ale na konci podzimu už jsem nastupoval pravidelně. Jsem moc rád, že jsem i v Mladé Boleslavi dostal příležitost, ale teď jsem radši, že se vracím do Zlína, kde to moc dobře znám.

Jsou mezi kluby velké rozdíly?
Největší rozdíl vidím v zázemí, které je v Mladé Boleslavi jedno z nejlepších v republice. Na tréninky se nemusí dojíždět, což vnímám jako velikou výhodu. Na druhé straně Zlín je rodinný klub, kde jsou vztahy takové kamarádské a panuje tu výborná atmosféra jak mezi hráči, tak i mezi vedením a hráči.

Mladou Boleslav střelecky táhl Rus Komličenko, Zlín zase Francouz Beauguel. Kdo je podle vás lepší útočník?
Kdo je lepší útočník, se uvidí až na konci sezony. Podle mě jsou oba nadprůměrní. Každý dokáže rozhodovat zápasy, což už několikrát taky potvrdili. Navíc s oběma mám výborný vztah a často si voláme nebo píšeme. Jsem rád, že jim to střílí a doufám, že to bude i nadále pokračovat.

Přípravu začínáte ve Zlíně. Už jste mluvil s trenérem Bílkem nebo se sportovním ředitelem Zdeňkem Grygerou?
Mluvil jsem se Zdeňkem po telefonu a řekli jsme si pár slov, ale myslím si, že v přípravě budeme vědět víc, na čem jsem. Hlavně se chci dobře připravit na sezonu a podávat zase dobré výkony.

Jak moc bude těžké prosadit se do sestavy Fastavu?
Těžké to bude rozhodně, protože tady ve Zlíně jsou samí výborní fotbalisté. Ale já si věřím a doufám, že se svými výkony do sestavy prosadím.

Miss OK 2018 v Besedě v Otrokovicích.
Startuje Miss OK. Je určena půvabným středoškolačkámCo říkáte na letošní krátkou přestávku?
Je pravda, že přestávka byla opravdu krátká. Vadilo mi to jen kvůli rodině, protože je nevidím často a letos jsme si spolu neužili tolik času jako dřív. Ale jinak to vnímám pozitivně. Hlavní je, že zimní příprava je kratší a že na jaře odehrajeme víc zápasů.

Co vůbec říkáte na to, jak Zlínu vyšla podzimní část?
Podzim Zlínu vyšel docela dobře, i když na konci pár zápasů prohrál, ale takový je fotbal. Šesté místo je výborný výsledek a já doufám, že se minimálně na této pozici udržíme i na konci sezony.

Ve čtvrtek a v pátek jste absolvovali fyzické testy. Co je na nich nejhorší?
Pro mě určitě běhání. (úsměv). To je hodně nepříjemné, ale jinak je to docela v pohodě.

Musel jste si o Vánocích hlídat váhu, nebo jste jedl normálně?
O Vánocích jsem se hlídal, ale zase ne nějak extrémně. Prostě jsem hlavně nechtěl přibrat zbytečná kila navíc.

Kde jste vůbec prožil Vánoce?
Svátky jsem trávil v Bosně s rodinou. Je to docela podobné jako v Česku, ale Vánoce se u nás neřeší tolik jako v Čechách. Nekupuje se tolik dárků. Rodiče připravili Vánoce hlavně pro manželku podle českých zvyků, aby se cítila jako doma, takže večeře byla klasická. Tedy ryba a bramborový salát.