Na konfrontaci předposledního týmu FORTUNA:LIGY s loňským vicemistrem ale v neděli nedošlo. Duel 17. kolo byl kvůli sněžení a nezpůsobilé hrací ploše odložen.

„Je to škoda. Kdyby hřiště bylo alespoň trošku způsobilé, mohlo se hrát. Proti silnému soupeři bychom měli menší výhodu, ale nedá se nic dělat. Počasí bylo proti,“ uvedl Fantiš.

Ještě v sobotu to přitom vypadalo nadějně. Zatímco Slávisté složitě cestovali autobusem na Moravu, ševci se na Vršavě chystali na těžkou a mrazivou šichtu. S odložením duelu nekalkulovali.

„Nechci mluvit za kluky, ale já jsem chtěl hrát. Věřil jsem, že by podmínky mohly hrát v náš prospěch. Samozřejmě fotbal i terén by asi utrpěly,“ tuší Fantiš.

Definitivní verdikt padl až v neděli dopoledne. Trávník na Letné byl po nočním vydatném sněžení pod sněhem, vytápění nepomohlo.

Nedělní zápas Zlína se Slavií Praha se dnes hrát nebude.
Šlágr odvál sníh. Ševci šli do posilovny, Slávisté po snídani odjeli do Prahy

„Rozhodnutí schvaluji. Když jsem se v sobotu dozvěděl o zranění olomouckého Navrátila při rozcvičení, byl jsem z toho smutný. Toto je špatně. Pokud hrozí zranění, hrát by se nemělo,“ má jasno bývalý hráč Příbrami, Jablonce či Baníku Ostrava.

Slávistům vadilo, že se utkání neodložilo již v sobotu, aby nemuseli do Zlína vůbec jezdit. V kritice LFA pokračovali i po rozhodnutí zápas odložit.

„Je pravda, že se tomu dalo předejít. Možná se na rozhodnutí čekalo zbytečně dlouho. Na druhé straně v sobotu bylo hřiště v daleko lepším stavu. Sice bylo měkké, nasáklé, ale sníh na něm neležel. Dalo se na něm hrát, v neděli už ne,“ říká.

A tak si Fantiš se svými spoluhráči užil volné odpoledne. V neděli po krátkém tréninku se věnoval hlavně rodině. „Ráno jsem odhazoval sníh u domu, odpoledne jsem šel na běžky, s dětmi bobovat. Nakonec jsme se byli podívat ve městě i na rozsvícení vánočního stromku,“ zakončil.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...