„Hráči všech kategorií včetně A týmu mají v těchto dnech nařízený individuální trénink v domácím prostředí, pracovníkům klubu byl doporučen pracovní režim z domova,“ stojí v klubovém prohlášení, které apeluje také na příznivce Fastavu.

„Prosím dodržujte nařízení vlády, omezte pohyb venku, buďte zodpovědní a ohleduplní k sobě i druhým,“ žádá zlínské vedení nejen příznivce ševců. „Rivalita jde stranou, je potřeba se semknout a táhnout za jeden provaz, být tým i mimo hřiště,“ vzkazují Grygera a spol.

Individuálně se připravují i fotbalisté Slovácka. Ligová fotbalová asociace minulý týden až do odvolání odložila všechny zápasy první i druhé ligy. Většina klubů po vyhlášení nouzového stavu trénovala za dodržování zvýšených hygienických opatření a také splnění maximálního počtu 30 osob na sportovišti.

Počet potvrzených případu koronaviru České republice narostl už na 344, vláda proto v neděli na týden vyhlásila celostátní karanténu, která mimo jiné znamená zákaz volného pohybu na veřejnosti. Ligové kluby se proto rozhodly zrušit týmovou přípravu a hráči budou trénovat individuálně.