Baník dal vzpomenout na mistrovskou sezonu 2003/2004. Tu tehdy nakopli vítězstvím 3:1 nad Českými Budějovicemi, kterým vstřelili tři góly během úvodních 22 minut.

Tentokrát nasypali Ševcům do 34. minuty hned čtyři.

Fastav začal nedělní duel katastrofálně - už v 9. minutě si na roh Fleišmana naskočil stoper Lischka a hlavou překonal gólmana Dostála. Navrátilec do ostravského klubu skákal radostí hodně vysoko.

Ve 13. minutě už to bylo o dva góly, to když poslal Fleišman dlouhý aut na Sora, který se na levé straně zbavil Cedidly, a po technickém pokusu na zadní tyč vstřelil svou premiérovou ligovou branku v jedenáctém startu (prvním od začátku).

Baník byl v laufu, naopak zlínští hořeli jako papír. Ve 26. minutě odcentroval z levé strany Kuzmanovič na Lischku, který parádně z voleje propálil Dostála a už to bylo o tří branky. Natěšení domácí fanoušci si rázem začali žádat „bůra“.

A hráči jim tu radost udělali. Ve 34. minutě se poprvé v dresu Baníku trefil Almási, předsezonní posila do útoku z Ružomberku. Brzy po přestávce se po centru rychlíka Sora prosadil Buchta, který zavíral situaci na zadní tyči.

Zlín se dočkal čestné branky v 69. minuty. Dalekonosný přímý kop Hlinky před Laštůvkou ještě tečoval Poznar. Více než čtyři a půl tisíce fanoušků Baníku to neodradilo rozjet v závěru mexickou vlnu.

2. kolo FORTUNA:LIGY (neděle 1. 8. 2021):

Baník Ostrava – Fastav Zlín 5:1 (4:0)

Branky: 9. a 26. Lischka, 13. Sor, 34. Almási, 52. Buchta – 69. Poznar. Rozhodčí: Julínek – Caletka, Dobrovolný. ŽK: Janetzký, Cedidla. Diváci: 4602.

Baník : Laštůvka – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – Sor (57. De Azevedo), Tetour (71. Budínský), Kaloč (82. Jánoš), Kuzmanović, Buchta (57. Potočný) – Almási (57. Klíma). Trenéři: Smetana a Galásek.

Fastav Zlín: Dostál – Matejov (56. Nečas), Cedidla, Procházka, Vraštil – Fantiš, Hlinka, Hrubý (46. Janetzký), Conde (65. Tkáč), Dramé – Poznar. Trenér: Jelínek.