„Jsem nesmírně šťastný, že to vyšlo. Na penaltu jsem se hodně soustředil, neboť to byla pod trenérem Páníkem první proměněná desítka. Na třetí pokus,“ spočítal a radoval se po utkání Poznar.

„Dosáhli jsme na nesmírně důležité vítězství. Ovšem strachovali jsme se do posledních minut. Naštěstí vše dobře dopadlo," stíral si po utkání pot z čela spokojený kouč Zlína Bohumil Páník.

Tomáš Dujka s Tomášem Janíčkem
Na Veselé jako tenkrát v Madridu? Dujka zlanařil Janíčka

První půle patřila domácím, kteří byli aktivnější, častěji na míči a nebezpečnější. O klíčovém okamžiku zápasu však musel rozhodnout až videorozhodčí, který přiměl hlavního sudího Královce střet Dramého s Janetzkým přezkoumat.

„Hned jsem si myslel, že je to jasná penalta,“ přiznal po utkání trenér Příbrami Pavel Horváth. Jeho protějšek zcela jasno hned neměl.

„Byl jsem padesát metrů vzdálený. Je dobře, že je k dispozici VAR, který na problém upozornil,“ konstatoval Páník.

Po přestávce hosté přidali, začali vystrkovat růžky, ale i tak měli více ze hry ševci. Dokonce v 83. minutě Čanturišvilim vstřelili druhý gól, ten ale nebyl pro ofsajd uznán.

„Je škoda, že jsme z dalších šancí nepřidali uklidňující druhou trefu. Místo toho jsme se museli strachovat do posledních vteřin. Soupeř se nakopávanými míči snažil udeřit, naštěstí jsme vše ustáli,“ potěšilo domácího kouče.

Příbram pod novým koučem Pavel Horváthem podruhé v řadě prohráli, přičemž nepotvrdili zlepšenou formu po restartu sezony.

„Nezasloužili si zde získat ani bod. Obzvláště v první půli jsme byli zbabělí, báli se hrát. Soupeř vedl zaslouženě, procento zkažených přihrávek bylo neskutečné,“ kroutil hlavou trenér Středočechů.

„Ve druhé půli jsme se malinko zlepšili, ale nemáme předfinální a finální fázi,“ označil ve Zlíně za klíčové Horváth.

„Popravdě ani není moc času něco zásadního zlepšit. Musíme dál tvrdě pracovat,“ nabádá kouč posledního celku.

Velmi pikantní byl duel především pro trenéra Páníka, který těsně před návratem do Zlína odmítl právě nabídku z posledního celku nejvyšší soutěže.

„Tehdy jsem pět šest dnů seděl u videa a studoval hru Příbrami a díky tomu jsem měl nyní soupeře dobře přečteného. Moc dobře jsem věděl, že nás nečeká lehký zápas. I proto, že v posledních třech zápasech pod Pavlem Horváthem hráli výborně a neměli co ztratit. U nás ale byli více svázaní, než jsem čekal,“ dodal trenér Zlína.

FASTAV ZLÍN – PŘÍBRAM 1:0 (1:0)

Branka: 39. Poznar (pen.)

Rozhodčí: Královec - |Nádvorník, Mokrusch.

ŽK: Čanturišvili, Hlinka, Bartošák – Dramé.

Fastav Zlín: S. Dostál – Cedidla (46. Bartošák), P. Buchta, Simerský, Matejov – Džafić, Jiráček, Hlinka (76. Conde), Čanturišvili – Janetzký (63. Jawo), Poznar (88. Azackij).

1.FK Příbram: Melichar – Pazdera, Kingue, Dramé, Nový – Antwi (77. Jindráček), Tregler, Polidar, Jan Rezek (11. Soldát, 69. Pinc), Cmiljanović (69. Michal Škoda) – Slepička (46. Zorvan).