V hale Euronics se od pátku do soboty koná již sedmnáctý ročník Zlín Cupu 2018. Svěřenci trenéra Romana Macka postupně vyzvou rivala z Ostravy, slovenského mistra s Prievidze a COP Trenčín.

„Pro nás je to stejně jako v předcházejících letech klíčová domácí příprava před startem nové sezony. Narazíme na kvalitní soupeře, bude to pro nás zajímavá konfrontace i zajímavý test,“ říká manažer a trenér zlínských volejbalistů Roman Macek.

Zatímco kádr Prievidze je nabitý zahraničními hráči, v Trenčíně zase funguje Centrum olympijské přípravy, kde vyrůstají nadějný slovenští reprezentanti. Ostrava je tradičním rivalem Fatry.

„Čeká nás jeden z nejlépe obsazených ročníků,“ je přesvědčený Macek.

Pořádající tým absolvuje domácí klání v kompletním složením. Z minulé sezony v kádru Zlína skončili kapitán Kolář, Truong zase přestoupil do Brna. Jedinou novou tváří je kladenský přihrávající smečař Adam Kozák. Šikovný devatenáctiletý volejbalista ale na Moravě spíš rozšíří konkurenci, hrát bude spíš juniorskou soutěž.

Do mužů se definitivně posunuli mládežničtí reprezentanti a letošní vicemistři Evropy Radim Šulc s Jakubem Varousem. Další posily klub neshání.

„Chceme dávat šanci odchovancům,“ říká Macek.

S letní přípravou je spokojený, výsledky ale nijak zvlášť neřeší.

„Zatím nejsou vypovídající,“ ví zkušený kouč.

Prvním testem výkonosti pro zlínské volejbalisty byla akce v Nitře, kde hráči Fatry třikrát prohráli těsně 1:2 na sety. „Byla to výborná prověrka,“ tvrdí Macek.

Zlíňané s domácím vicemistrem Slovenska, polským týmem Bielsko-Biala i maďarským šampionem, celkem Vegyész RC Kazincbarcika , prohráli až v koncovkách setů.

Naopak ve Starém Městě na Velkomoravském turnaji potvrdili roli favorita a obhájili loňské prvenství. Naposledy se Čechmánek a spol. zúčastnili oslav výročí devadesáti let volejbalu v nedalekých Bojkovicích, kde remizovali s konkurenčním Brnem 2:2, když nevyužili několik mečbolů. Exhibiční utkání si užil především Jakub Varous. Devatenáctiletý blokař totiž začínal s volejbalem v Bojkovicích.

„Bylo to v šesté třídě. Trénoval mě pan Ogrodník. Vydržel jsem tam až do mužů, odkud jsem pak přešel do Zlína,“ líčí mládežnický reprezentant.

Generálkou na další extraligové boje bude pro hráče Fatry Ostrava Cup, kde se představí další víkend.

Zlín Cup 2018

Pátek 14. září: Zlín – Ostrava (10.30), Prievidza – Trenčín (12.30), Ostrava – Trenčín (14.30), Zlín – Prievidza (16.30)

Sobota 15. září: Prievidza – Ostrava (10.00), Zlín – Trenčín (12)