„ Pro mě to byla nádhera,“ rozplývá se osmadvacetiletý srbský fotbalista, který brankáři Dostálovi pomohl k další nule a ševcům k triumfu nad nováčkem z Příbrami v poměru 3:0.

Jak byste zhodnotil zápas?
Proti Příbrami se nám dařilo. Soupeře jsme hned na začátku zatlačili a nepouštěli do hry. Pomohl nám brzký vedoucí gól. Využili jsme šanci, kterou jsme měli. Pak už to bylo dobré. Zase jsme udrželi nulu, přidali další branky.

Výhra ale mohla být ještě výraznější, že?
Mohla, ale i tak je vítězství přesvědčivé. Tři body máme, což je hlavní. Bohužel jsme ve druhém poločase nevyužili šance. Někdy je to ale těžké, když mužstvo vede a má zápas pod kontrolou.

V posledních dvou zápasech jste nastříleli sedm gólů a neinkasovali. Čím si to střelecké probuzení vysvětlujete?
Všichni vidí, že hrajeme dobře, střílíme branky, naopak je nedostáváme. Soupeře ani nepustíme do mnoha šancí. Je to skvělé.

Jak se vám hraje v tříčlenné obraně?
Vyhovuje mi to. Vzadu hrajeme dobře, dostáváme málo gólů. Snad v tom budeme i dál pokračovat.Jak vám pomohl Petr Buchta, který šéfuje celé defenzivě?
Pomohl nám hodně. Hlídá mi pořád záda a neustále mě žene zpátky do obrany.

V čem je největší změna oproti minulé sezoně?
Za poslední rok jsme nabrali hodně zkušeností. Loni nám trvalo, než jsme se sehráli. Teď spolu hrajeme už rok, což je na hřišti znát.

Souvisí to se změnou trenéra?
Příchod trenéra Bílka nám pomohl. Sedl nám i nový systém. Každý vidí, že naši útočníci hrají dobře, střílí góly. Doufám, že to tak bude pokračovat dál.

V sobotu jste vymazali opěvovaný talent Matouška. Připravovali jste se na něj nějak speciálně?
Příbram hraje takový specifický protiútok. Na Spartě z něho dali dokonce gól. Na to jsme se připravovali. Soupeři to naštěstí dneska nevyšlo. Matouška jsme si pohlídali.

Jak moc vám život komplikoval vydatný liják, který se ve druhém poločase spustil?
Pro mě to byla nádhera. Já takový déšť miluji. Pro mě je to skvělé počasí. V dešti se výborně hraje, běhá. Kluci makali fantasticky, vzadu jsme to odkopali.Ani po další výhře se nebavíte o pozici v elitní šestce?
Neřešíme to. Díváme se na nejbližší zápas. Trenér Bílek nás nenechá vzlétnout, po každém vyhraném zápase nás vrací zpátky na zem. Teď jedeme dál.

Reprezentační pauza vám přijde vhod?
Těším se na volno jako každý. Sice nebudeme hrát, ale o to víc budeme makat a poctivě trénovat. Máme dva týdny na to, abychom se připravili na dalšího soupeře.