Rodák z Újezdce Bronislav Červenka, který ve Zlíně působil jako hráč i trenér, je správnou volbou, logickým řešením.

Aktuálně poslední tým FORTUNA:LIGY v současném stavu nepotřebuje žádná velká jména, drahé odborníky z druhé části republiky, bez vztahu ke Zlínu. Takových se v Baťově městě za poslední roky vystřídalo víc než dost, úspěch měl snad jenom Michal Bílek.

Ostatně v trenérovi ani největší problém není, což ukázaly nejenom minulé zlínské sezony, ale i situace v podobných klubech, které se motají v bludném kruhu a dokola řeší stejné problémy.

Červenka je dobrý trenér a ještě lepší člověk. Fotbalu rozumí, dává mu vše. To, že doteď trénoval hlavně třetí ligu, není žádný problém, spíše naopak.

Hráče si brzy získá na svoji stranou. Svojí slušností, skromností, zápalem a pracovitostí. Otec tří dětí má energii, s hráči mít problémy nebude.

Sice nemá takové jméno ani minulost jako předchůdce Vrba, v kariéře ale toho zažil dost na to, aby uměl pojmenovat problémy, říct borcům, co si myslí. Hlavně ti mladší za ním půjdou …

Fotbalista Zlín Tomáš Hellebrand v derby na Slovácku.
Zlínu roste další talent. Hellebrand jde ve stopách nejen bratrů. V čem vyniká?

Ševcům rozhodně pomůže, ale sám nic nezvládne. K ruce má sice oblíbené parťáky, ve štychu ho ale nesmí nechat hlavně klubový management.

Vedení Zlína musí konečně pochopit, že bez pořádných posil a investic se mužstvo nezvedne. Spoléhat se na to, že někdo bude horší a že záchrana přijde v ošidné baráži, nejde donekonečna.

Pokud na Letné po podzimní části neobmění a nedoplní kádr, bude to i na jaře trápení, těžký boj o udržení.

Souhlasím a podepisuji názory bývalých hráčů a trenérů moravského klubu, kteří se shodli na tom, že problém není v trenérovi, ale spíš v hráčích, v mužstvu.

Věřím, že trenér Červenka najde odvahu a dá pořádnou šanci mladíkům, jako to dělal při angažmá v Kroměříži.

Právě odchovanci jsou zárukou toho, že i v případě sestupu, který ve fotbale rozhodně neznamená konec světa ani tragédii, přijdou v Baťově městě lepší roky a fandové ševců budou na Letnou chodit zase s radostí a těšit se na dobré zápasy. Paskvilů už bylo dost …"

Autor Libor Kopl je fotbalovým expertem Deníku


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...