„Trošku jsem to tím gólem napravil, ale je jedno, kdo tu branku dá. Pro mě je to povzbuzení do dalších zápasů. Že to bylo do sítě Brna, je už taková pikantnost,“ říká s úsměvem bývalý hráč Zbrojovky.

Hned po začátku zápasu mu ale nebylo dobře. V pokutovém území nedovoleně zastavil Hladíka a sudí Zelinky ukázal na bílý puntík. „Faulovat jsem nechtěl. Hasil jsem to,“ tvrdí.

Jinak toho k vidění na Letné mnoho nebylo. Ani jeden z moravských týmů si mnoho šancí ke skórování nevypracoval. Ševci sice měli opticky více ze hry, ale přes organizovanou defenzivu Brňanů se dostávali jen velmi složitě.

„Zbrojovka v první půli hrála trošku výš, takže to pro nás bylo trošičku snažší. Prostor jsme měli otevřenější a mohli chodit do těch prostorů. Ve druhé půle se hosté zatáhli a my jsme po celou dobu jen dobývali. Bohužel až na nějakých pár věcí jsme se nebyli schopní tam dostat. Jsme na míči, ale nejsme nebezpeční,“ ví dobře Vraštil.

Hlavně kvůli tomu ševci v přípravě zdolali jen třetiligový Uničov, další čtyři letní duely skončili plichtou.

„Samozřejmě jsme chtěli vyhrávat, ale pro nás bylo důležité, že jsme si v zápasech zkusili nějaké taktické věci a hráče na různých postech. Učili jsme se něco, co bychom chtěli předvádět v lize. Věřím, že to v ní protrhneme a budeme vyhrávat,“ přeje si nejen bývalý zadák Brna, Mladé Boleslavi či Ostravy.

Fotbalisté Fastavu vstoupí do dalšího ročníku nejvyšší české soutěže domácím třaskavým soubojem s mistrovskou Slavií. Moravané sice budou v zahajovacím duelu outsiderem, favorita se však nebojí. „Pro nás může být výhoda, že se Slavií hrajeme hned v prvním kole,“ přemítá Vraštil.

„Slavia je samozřejmě velmi těžký soupeř, ale chvíli asi potrvá, než se zase rozjede. Chceme využít toho, že kvůli mistrovství Evropy spolu tolik netrénovali. Ukázat, že jsme dobře připravení. Nemáme co ztratit, chceme doma zvítězit,“ burcuje.

Vraštil by k tomu rád přispěl i na hřišti. V přípravě si vyzkoušel hned několik postů, nakonec i kvůli zranění Filla zakotvil na kraji čtyřčlenné obrany.

„Já se cítím všude dobře,“ tvrdí s úsměvem. „Pokud mám čas se s tím sžít a zvyknout si nato, není pro mě problém hrát ani tam. Teď jsem na beku a soustředím se na to, abych tam hrál dobře,“ říká.

Jinak je rád, že má neoblíbený měsíční dril za sebou.

„Příprava byla náročná. Samozřejmě tam bylo hodně běhání, ale tayk bylo super, že jsme se zaměřili i na fotbalové věci. Věřím, že na sezonu budeme dobře připravení,“ prohlásil. „I když únava ještě dobíhá, tento týden se to zhoupne a budeme se chystat na Slavii,“ dodává.