„Porod už by mohl být ve středu,“ hlásí třicetiletý rodák z města Almuñécar.

Na miminko se samozřejmě moc těší, už jej chce držet v náručí. „Nějakou dobu jsem z toho ale nervózní,“ přiznává s úsměvem. „Je to pro mě poprvé, tak snad bude všechno v pořádku. V příštím týdnu bychom to snad mohli oslavit,“ doufá.

Na Moravu by se měl vrátit příští pondělí nebo v úterý. Záležet bude hlavně na dokumentech pro dítě. Ve výpravě na herní soustředění do Turecka chybět nebude.

„Těším se na lepší počasí i čas strávený se svými spoluhráči. Myslím, že je důležité, aby byl tým pohromadě. Můžeme tak stmelit partu,“ ví dobře.

Na pobyt u Středozemního moře se těší všichni ševci. Zimní příprava ve zdejších mrazivých podmínkách je vždycky náročná a často dost bolí.

„Já jsem ale rád za každý trénink, protože se cítím silnější a rychlejší, což je pozitivní, protože chci být platný pro tým,“ říká.

Fotbalista Zlína Libor Bobčík při zápase se slovenskou Skalicí.
Bobčík se rve o další ligovou šanci, chce na soustředění. Se Skalicí měl 1 + 1

Gonzalez konečně vyléčil bolavý sval v oblasti harmstringu, dal se pořádně do kupy. Nyní jej už nic netrápí. „Už v prosinci jsem byl téměř zdravý, nyní už jsem v plné přípravě,“ hlásí Španěl.

Zatímco úvodní duel Tipsport ligy se Zlatými Moravci raději vynechal, proti Skalici odehrál první poločas. Svůj tým vedl dokonce coby kapitán.

„Jsem rád, že jsem nastoupil do zápasu a že jsem zase zpět. Je pro mě důležité, abych sbíral minuty a byl připravený,“ uvedl.

Střední záložník patřil k nejaktivnějším hráčům Zlína. V úvodní části se dvakrát dostal k nebezpečné střele, gól však nedal.

Mrzet jej to však nemuselo. Moravané se po změně stran prosadili dvakrát a sedmý tým slovenské ligy zdolali 2:0.

„Přípravná utkání jsou trošku zvláštní, protože do nich jdete v plné zátěži. Máme tady nové hráče, takže pracujeme na taktice, snažíme se s nimi sehrát,“ líčí.

„Příprava je náročná, plná těžkých tréninků. Musíme v tom ale pokračovat, abychom byli dobře připraveni na ligu,“ dodává bývalý středopolař Olomouce nebo Dukly Praha.