Vedení moravského klubu nevyšly námluvy se záložníkem Trnavy Jakubem Radou, zahraničnímu angažmá dal zase přednost brankář Dušan Melichárek. Jednání s dalšími vytipovaným borci však pokračují, žádná nová tvář ale zatím do Baťova města nedorazila. „Něco máme rozjednáno. Uvidíme, jestli se to uskuteční a v jakém časovém horizontu se to dotáhne,“ přemítá Grygera.

Současnému týmu věří. „Kádr je kvalitní. Pokud nikdo nepřijde, nic se nestane,“ myslí si bývalý krajní bek Juventusu a české reprezentace.

Každopádně známý funkcionář by rád doplnil všechny řady. Přetlak vidí pouze v útoku, takže i po odchodu nejlepšího střelce Beauguela do Plzně na příchod forvarda netlačí. „Máme čtyři útočníky a když, tak si můžeme pomoct hráči ze zálohy,“ připomíná.

Podle Grygery je důležité, že jsou všichni fotbalisté na začátku zimního drilu zdraví a připravení trénovat. „Pozitivní je, že jsou všichni fit a že je celý kádr kompletní. Tedy kromě těch, co odešli,“ říká.

Ševci zatím zacelili díry po odchodech Beauguela, Lukáše Holíka a Chorvata Baliće z vlastních zdrojů. Z hostování v Mladé Boleslavi se vrátil Bosňan Džafić, šanci ukázat se dostali šikovní dorostenci Cedidla a Jan Hellebrand.

Všichni začali o víkendu s tréninkem, který poznamenaly náročné podmínky v podobě sněhu, deště a teploty kolem nuly. I když některé ligové celky odletěly hned po Novém roce za teplem do zahraničí, fotbalisté Fastavu absolvují u moře pouze jedno soustředění. „Příprava je letos kratší, cestování by bylo hodně,“ dodává Grygera.

Zlínští hokejisté (ve žlutých dresech) ve 33. kole české extraligy hostili Plzeň.
Gulaš sestřelil Zlín hattrickem. Berani padli počtvrté v řadě