Aleš Hellebrand je ve fotbalovém Zlíně asistentem trenéra, jeho čtyřiadvacetiletý potomek nastupuje v záloze Českých Budějovic, patří ke klíčovým hráčům Dynama.

„Zápas kvůli synovi prožívám víc. Pro žádného z nás to není dobrá situace, vyhrát chceme oba. Nijak se ale nehecujeme,“ tvrdí Aleš Hellebrand.

Víkendovým střetnutím žije celá početná rodina. Na jich Čech ovšem kromě aktérů nikdo další nedorazí, každý má svoje povinnosti.

„Honza hraje v Brně, dvojčata Filipa s Tomášem čeká utkání za devatenáctku, i manželka zůstane doma,“ informuje zlínský asistent.

Duel budou sledovat v televizi. Větší podporu díky Patrikovi bude mít zřejmě domácí Dynamo. „Podle reakcí mám trošku strach, že budou fandit Budějovicím. Ale chápu to, protože za ně hraje syn a brácha. Já budu trošku v pozadí,“ tuší táta.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Ševci mají před sebou důležitý zápas. Po duelech s týmy z popředí tabulky venku narazí na rovněž sestupem ohroženého soupeře.

Že půjde o hodně, ukazuje pohled na tabulku. Oba týmy se nacházejí na barážové pozici, dělí je pouhý bod.

Zlín v případě triumfu odskočí Dynamu na rozdíl čtyř bodů a přiblíží se týmům z prostřední skupiny, v opačném případě si ale situaci ztíží.

Neúspěch si však na Letné nikdo nepřipouští. „Fanoušci si možná myslí, že když nyní potkáme relativně slabší soupeře, tak půjde všechno samo, tak to ale určitě není,“ ví dobře Aleš Hellebrand.

„Tyto zápasy bývají daleko těžší nejen na psychiku. Očekávám náročnější a možná i vyhrocenější zápas než třeba s Baníkem. Každý bod se bude počítat,“ tuší.

Fotbalista Patrik Hellebrand na Střeleckém ostrově se svými rodiči.Fotbalista Patrik Hellebrand na Střeleckém ostrově se svými rodiči.Zdroj: se svolením Patrika Hellebranda

Odepisované České Budějovice se pod novými trenéry Lerchem a Kladrubským na jaře zvedly, doma si poradily s Ostravou i Olomoucí, dýchá se jim daleko lépe než po nepovedeném podzimu.

„Nechci říct, že jim fandím, ale je to podobný příběh jako ten náš ve Zlíně. Když k mužstvu přišel trenér spjatý s regionem, kluci se semkli, udělali partu a posunuli se výš,“ vnímá Aleš Hellebrand.

Fotbalista Lukáš Bartošák (žlutý dres) patří ve Zlíně mezi nejzkušenější hráče, kapitány.
Z náhradníka kapitánem. Hlas zvyšuji, jen když jde do tuhého, říká Bartošák

„Soupeř má hlavně rychlé kraje Šiguta s Allim, hrozí nejen z protiútoků, ale i po standardních situacích,“ přidává svůj postřeh.

Co by mělo na Dynamo platit si ale nechává pro sebe. „Velmi dobře však víme, jak proti němu hrát,“ prohlásil.

Zlíňané si po náročném programu v klasickém týdnu trošku odfrkli. Načerpali síly a pečlivě se chystali na duel v Budějovicích.

„Odehrát tři zápasy v týdnu je vyčerpávající. Je dobře, že si kluci mohli trošku odpočinout, uvolnit hlavu. Na neděli budeme připravení,“ věří asistent trenéra.

Záchranářská a taky rodinná bitva začíná v patnáct hodin.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...