Zlíňané se na duel poctivě chystají.

Dobře vědí, že je na severu Čech nejen kvůli obtížným klimatickým podmínkám čeká velmi náročná šichta.

„Terén asi nebude ideální, ale pokud vyhřívaní funguje správně, nemusí to být jenom kopaná, ale i fotbal. Samozřejmě počasí má na zápas vliv. Podmínky jsou náročnější než byly v říjnu nebo v listopadu, ale věřím, že se s tím popasujeme, podáme takový výkon, abychom Liberci byli rovnocenným soupeřem a domů si odvezli nějaké body,“ přeje si zlínský trenér Bronislav Červenka.

Oba soupeři měli minulý víkend nečekané volno.

Kvůli vydatnému sněžení a nezpůsobilé hrací ploše byl odložen nejen zápas Liberce v Ďolíčku proti Bohemians 1905, ale i střetnutí ševců s pražskou Slavií.

Kvůli sněhové kalamitě se nakonec neuskutečnilo odehrát šest z osmi zápasů víkendového 17. kola nejvyšší soutěže.

Nyní všichni věří, že počasí dovolí další předvánoční kolo odehrát. I když předpověď není úplně příznivá, na severu Čech jsou na přívaly sněhu či déšť zvyklí, umí si s tím poradit.

„Nevím, co nás tam čeká. Samozřejmě sestava může být ovlivněná počasím, ale já věřím, že nebudeme muset nic zohledňovat,“ říká Červenka.

Fotbalista Zlína David Tkáč při zápase s Jabloncem.
Tkáč v zimě trpí. Někdy se nezahřeji ani do konce tréninku, přiznává s úsměvem

Moravanům se na Slovan v poslední době daří. Poslední utkání sice doma pouze remizovali 1:1, ale výhře byli mnohem blíž. Střídající Kovinić totiž v nastavení dopravil míč do sítě, ale radost ševcům sebral videorozhodčí, který odhalil ofsajd a gól tak neplatil.

Loni na jaře Zlín prohrál U Nisy těsně 1:2, předtím ale Severočechy třikrát v řadě porazil a uspět chce i nyní.

Body totiž nutně potřebuje.

Trenér Červenka pro víkendové střetnutí nepočítá se stoperem Kolářem, který je po operaci kolena, naopak Španěl González se dává zdravotně do kupy a jeho start v utkání není úplně vyloučený.

Fotbalisté Liberce naposledy porazili doma Mladou Boleslav 2:1.

O triumfu Slovanu rozhodl premiérovými dvěma brankami v české nejvyšší soutěži nigerijský záložník Ahmad Ghali.

Severočeši bodovali popáté za sebou a posunuli se na osmé místo neúplné tabulky.

„Liberec má kvalitní, ofenzivní a dobře připravený tým, který je dlouho pospolu a hlavně doma velmi silný,“ chválí protivníka Červenka.

Jeho svěřenci si musí dát pozor hlavně na velkou ofenzivní sílu soupeře.

Nejproduktivnějším hráčem Slovanu je Slovák Tupta, kterému ve středu hřiště sekundují Červ s Frýdkem. Vpředu je Kulenović, na stranách kmitají Ghali s Preislerem, nebezpečí ale hrozí i od dalších borců. „Liberec má dobře poskládaný mančaft, hlavně doma hraje ofenzivně, rychle dopředu, po stranách. Čeká nás náročné utkání. Pouze dobrý výkon nás může dovést k bodovému zisku,“ ví Červenka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...
Zdroj: Jan Zahnaš
Zdroj: Libor Kopl
Zdroj: Libor Kopl