„Na plánování nebylo moc času, takže pauzu strávím s rodinou v České Republice,“ hlásí stoper Fastavu Dominik Simerský.

Stejně na tom je i Antonín Fantiš, který je s manželkou a dětmi na návštěvě u svých rodičů. Mladý zadák Martin Cedidla tráví volný čas hlavně s kamarády. Společně obrážejí aquaparky nebo jsou jinde u vody. Někam na výlet ale vezmé také přítelkyni.

„Ještě bych chtěl jet za dědou, který bydlí ve vesnici kousek od Mladé Boleslavi, takže se za ním moc často nedostanu. Ale uvidím, jak to všechno zvládnu skloubit dohromady,“ říká. „Člověk chce stihnout všechno, ale bohužel času není tolik,“ posteskl si.

Stoper Petr Buchta volno tráví s rodinou na různých výletech. Naposledy byl poctivý zadák ve Vídni, další cesty naplánovány nemá.

Domů na Slovensko za svojí partnerkou a rodinou odcestoval Marek Hlinka. Zkušený záložník krátkou dovolenou rovněž stráví s nejbližšími.

„Jezdím na kole a po náročném programu, který byl dost nahuštěný, hlavně odpočívám,“ přiznává.

Podobně na tom je i Róbert Matejov.

„Pár dní si oddechnu a potom se pomalu pustím do nějaké individuální přípravy. Nechci sedmnáctého července začínat zase od nuly,“ říká rodák z Dubnice nad Váhom.

Útočník Tomáš Poznar konkrétní plán, jak prožije následující dna, nemá. Na rozdíl od spoluhráčů by se ale rád vydal do zahraničí.

„Přemýšlím o tom, že se na otočku vydám autem k moři. Z letecké dopravy mam teď kvůli koronaviru respekt. Přijde mi, že autem je to s ohledem na sebe i své okolí bezpečnější,“ přemítá.

Do Chorvatska se chystá i Jakub Janetzký. Někdejší hráč Opavy a Jablonce musel narychlo přehodit termín, ale nakonec to dopadlo dobře a za tři dny se vydá na Jadran.

„Alespoň na chvíli si odpočinu,“ dodal s úsměvem.

Jisté je, že 17. července se znovu musí hlásit trenéru Páníkovi. Dovolenou si v současné chvíli užívají také hráči Olomouce a Teplic.