„Hrál jsem tady poprvé,“ přiznává rodák z Banské Bystrice. Dříve nastupoval ještě na legendárním Tehelnom Poli, ve středu večer si s ostatními členy zlínského Fastavu užíval luxusu v podobě prvotřídní fotbalové arény.

„Jsem rád, že jsem si tady mohl zahrát. Podobné prostředí vám vždycky pomůže víc se vyhecovat. Je to takové fotbalovější. Navíc terén byl fakt vynikající,“ vyzdvihuje.

Na trávníku prožil celé utkání, jako jediný nestřídal. „Je tam značná únava, protože máme za sebou těžké dva dny a tříhodinovou cestu na utkání, kterou moc nemusím. Kupodivu se cítím celkem dobře,“ uvedl těsně po zápase.

Proti Slovanu si ale pořádně zaběhal. „Samozřejmě je to záhul, ale i takové zápasy k tomu patří,“ míní. „Pořád je to lepší vyzkoušet si podobné utkání proti takto silnému soupeři než běhat někde na ovále,“ přidává.

Remízu 1:1 s úřadujícím slovenským šampionem bral. „Slovan je nebezpečný tým. Byla to jeho generálka, hrál v plné sestavě,“ připomněl bývalý hráč Baníku Ostrava, Trnavy nebo pražské Dukly, který ocenil výkon protivníka.

„Slovan má výborné mužstvo. My jsme skoro celý zápas hráli z bloku a na brejky. Domácí byli silní na balonu, dobře kombinovali, ale do tolika šancí jsme je nepustili,“ pokračuje.

Zkušený středopolař litoval hlavně nepokryté standardní situace, po které ševci inkasovali jediný gól. „Po prostřídání se nám to trochu rozbilo. Nevěděli jsme, kdo kde má stát. Na tom ale můžeme zapracovat,“ ví dobře.

Podle Hlinky Zlíňané neodehráli v Bratislavě špatný zápas. „Máme na čem stavět, ale před ligou nás čeká ještě hodně práce,“ uvědomuje si.

Ševci se i v nadcházejícím ročníku FORTUNA:LIGY chtějí prezentovat poctivým fotbalem. „Chceme být kompaktní, nebezpeční. Hodně běhat, abychom unavili soupeře,“ líčí třicetiletý záložník.