„Z naší strany to byl úplně katastrofální výkon. Vůbec jsme neplnili to, co jsme si řekli. Hráli jsme jiný fotbal než v přípravě. Karviná vyhrála zaslouženě,“ uznal devětadvacetiletý středopolař.

Co za špatným výkonem Fastavu bylo, nedokázal říct. „Nevím, jestli nervozita z prvního jarního zápasu. Každopádně jsme dělali všechno naopak. Každou situaci jsme vyřešili špatně. Domácí byli živější, agresivnější v soubojích. To nás porazilo,“ myslí si Hlinka.

Hosté byli v první půli pod tlakem. Karviná hrozila po standardních situacích, jenom do poločasu kopala deset rohů. „Špatně jsme bránili a soupeře pouštěli do zakončení. Balony jsme zbytečně dávali do autu, tím nás dostali pod tlak,“ říká.

Problémy měli Zlíňané i ve hře. „Neměli jsme odražené balony, pozdě jsme dostupovali. Připadal jsem si jako v tunelu,“ pravil.

Ševci v Karviné doplatili i na zahozené tutovky v první půli. „Pokud chceme venku bodovat, musíme je proměňovat,“ ví dobře zkušený slovenský fotbalista.

Nejen o mizerné koncovce se hráči Zlína v týdnu pobaví. Takto příště hrát nemohou. „Je to mezi námi, co jsme v kabině. Budeme si to muset vyříkat,“ cítí někdejší hráč Ostravy, Dukly či Trnavy.

Nepovedený duel se ale pokusí hodit rychle za hlavu. Babrat se v něm nemá cenu. Ševci mají před sebou další náročné duely. „Pro nás je každý zápas těžký. Neřešíme, zda je to doma či venku. Možná proti favoritům se nám bude hrát lépe,“ přemítá.

Už příští neděli ale borci z Baťova města přivítají na Letné rozjeté České Budějovice, které už v pátek znemožnily Mladou Boleslav. „Je vidět, že si lauf přenesly z podzimní části. Musíme v týdnu dobře popracovat a zvládnout to,“ pronesl.

Do konce základní části zbývá ještě devět kol. Ve hře tak zůstává sedmadvacet bodů. Samozřejmě je škoda, že jsme v Karviné prohráli. Mohli jsme se odpíchnout výš. Na druhé straně to nebyl rozhodující zápas,“ dodal Hlinka.