„Konečně přichází liga. Jsme rádi, že už je přede dveřmi, takže se na ni velmi těšíme. Myslím si, že jsme dobře nachystaní,“ věří zkušený obránce.

Ve čtvrtek dopoledne se ševci oficiálně vyfotili, teď už přijde na řadu ladění detailů před první letošní šichtou.

Hlinka má o motivaci postaráno. V Karviné ještě nikdy nevyhrál. „Je nejvyšší čas to zlomit,“ ví dobře.

„Vždycky jsme tam odehráli dobré zápasy. Mám prohru i nějakou remízu, ale žádné vítězství,“ přidává.

Oba týmy potřebují po nepříliš povedeném podzimu bodovat.

Pod tlakem jsou hlavně domácí, kteří z předposlední patnácté příčky po dvaceti kolech ztrácejí na dvanácté ševce osm bodů.

„Čeká nás těžký zápas. Opravdu to nebude nic jednoduchého. Navíc první zápasy po zimní přestávce jsou hodně specifické. Sám jsem zvědavý, co nám utkání přinese,“ říká.

I když letošní zimní počasí fotbalu přeje, přece jenom trávníky v polovině února nebývají v optimální kondici. „Všechno se bude odvíjet od toho, jaké bude hřiště. Očekávám ale tuhý boj, těžký zápas,“ uvedl Hlinka.

Zkušený slovenský středopolař neřeší, zda se hraje na Letné, nebo venku. „Mně je to jedno. Já v tom rozdíl nevidím,“ říká upřímně.

I když o změnách v týmu sobotního soupeře má přehled, sestavou Karviné se nijak zvlášť nezaobírá. Všechno nechává na trenérovi Kameníkovi, který hru protivníka důkladně studoval a informace pečlivě dávkuje svým svěřencům.

„My se musíme soustředit sami na sebe, odevzdat týmový výkon a získat nějaké body,“ ví dobře. Ve Zlíně se kádr v zimní přestávce výrazně proměnil. V Baťově městě po podzimu skončilo osm hráčů, stejný počet borců vedení klubu přivedlo.

Hlinka však má z podoby týmu dobrý pocit. „V přípravě jsme odehráli slušné zápasy. Sice nám chyběly vstřelené branky, ale po herní stránce to bylo dobré,“ míní.

Problém nevidím ani v tom, že se zlínská kabina změnila v babylon.

Na Letnou totiž dorazila nejen trojice afrických fotbalistů, ale také Lotyš Ikaunieks či Španěl Pedrito.

„Kluci zapadli v pohodě. Umí anglicky, dokonce Martin Ngimbi mluví výborně česky. Normálně s námi komunikují. Snaží se, v kabině dělají i srandičky,“ říká.

V sobotu ale půjde humor stranou. Ševci chtějí začít jaro výhrou. Pouze o záchranu hrát nikdo nechce. Všichni v klubu věří, že obměněný tým má na víc, než se rvát pouze o udržení v nejvyšší soutěži.

„Naším cílem je dostat se do desítky,“ přiznává Hlinka.

A když se to nepodaří? „Nic se neděje,“ tvrdí bývalý hráč Dukly či Baníku Ostrava.

„Musíme hrát naplno až do konce sezony. Pořád prvořadá je ligová záchrana,“ připomíná devětadvacetiletý obránce či záložník.