„Takto se na to vůbec nedívám. Začali jsme novou sezonu. Tu starou už ani neřešíme. Nevím, jak dopadla. Už nás vůbec nezajímá,“ tvrdí zkušený zlínský středopolař Marek Hlinka. „Jdeme zápas od zápasu. Myslím, že jsme tímto výkonem ukázali, že je jen otázka času, kdy budeme mít tři body,“ přidává odhodlaně.

Zatímco covidem zdecimovaní Zlíňané na konci ledna schytali od Trpišovského party na Letné ostudný výprask 2:6, tentokrát to byl mnohem vyrovnanější souboj. Výsledek byl dlouho nejistý, bojovalo se až do poslední chvíle.

„Samozřejmě to byl jiný zápas. Byli jsme lepší připravení, navíc to bylo první kolo. Slavia k nám nepřijela v úplně v nejsilnější sestavě, čehož jsme chtěli využít, úspěchu jsme podřídili úplně všechno,“ tvrdí.

Ševci hned na startu nové sezony chtěli zúročit těžkou letní přípravu. A i když na trávníku nechaly všechnu sílu, zase se museli silnému protivníkovi uklonit.

„Je to velká škoda. Na bod jsme měli,“ je přesvědčený rodák z Banské Bystrice.

„Se soupeřem jsme drželi krok, a i když to ve druhém poločase vypadalo, že jsme byli v některých situacích zavření, Slavii jsme do čistých vyložených šancí nepouštěli. Potom jsme však inkasovali zbytečný gól,“ povzdechl si.

Triumf Pražanů zařídil v 70. minutě jeden ze dvou nejlepších střelců minulého ročníku nejvyšší soutěže Jan Kuchta. Gólová akce přišla po jednoduché akci Oscara, který našel v šestnáctce Kuchtu, na jehož střelu do horního růžku byl Dostál krátký. Bývalý forvard Teplic, Slovácka či Liberce potvrdil, že se mu ve Zlíně daří.

V lednu se tam hattrickem podílel na jasné ligové výhře Slavie 6:2.

„Branka padla v době, kdy Slavia trošku déle držela balon. Z naší strany to byla chvilková nepozornost, mírná únava. Bohužel jsme udělali jednu, dvě menší chyby, které kvalitní soupeř potrestal,“ posteskl si.

Hosté drželi otěže zápasu ve svých rukou i ve zbývající části utkání, domácí se v závěru dostali jen k hlavičce Poznara, která skončila mimo.

„V prvním poločase jsme Tomáše dobře doplňovali, hlavně ze začátku jsme byli nebezpeční, nepříjemní. Po přestávce jsme se však trošku víc zatáhli, už bylo náročné ho doplňovat,“ říká třicetiletý záložník.

Ve středu pole se skvěle doplňoval s Condem, sehraný tandem pečlivě rozbíjel slávistické útoky, rozjeté akce. „Cheick zmeškal větší část přípravy. Trenér mu věřil, dal ho tam. Kondice mu trošku chybí, ale je na dobré cestě. Dokud mu síly stačily, odehrál dobrý zápas,“ ocenil výkon parťáka.