„S panem Grussmannem jsme velice rychle našli společnou řeč. Bylo to příjemné, o fotbale jsme si skvěle popovídali. Našli jsme společnou cestu, a tak jsem v Opavě,“ uvedl na klubovém webu defenzivní univerzál.

Rodák ze Štítné přichází do slezské metropole jako volný hráč. Na kontě má 161 prvoligových startů, ve kterých si připsal deset branek. Během své kariéry oblékal dres Znojma, Příbrami, Dvora Králové a naposledy působil ve Zlíně. „Je to jeden ze starších borců, se kterým přichází velká zkušenost. Jsem rád, že naše jednání dopadla dobře. Pepa je seznámen s naší situací, je odhodlaný tady bojovat a pomoci nám zachránit ligu,“ řekl sportovní manažer Slezského FC Alois Grussmann.

Hnaníček je hlavně rád, že zůstal ve FORTUNA:LIZE. Věří, že v Opavě bude nastupovat častěji než na podzim ve Fastavu.

„Fotbal mě baví. Vždycky chci hrát a prožívat emoce na hřišti. V Opavě teď není moc stoperů, takže je tady větší pravděpodobnost, že budu hrát. Důvěru budu chtít splatit dobrými výkony na hřišti,“ prohlásil.

S opavským trenérem Balcárkem se osobně nezná. Ale ví, že působil ve Znojmě, odkud má rodinu.

„Spíš znám Míru Paula. Když jsem přišel do Znojma, Míra tam s námi ještě chvilku trénoval. Navíc hraje ve vesnici, odkud pochází má žena. Chodím se na něj dívat, jak hraje fotbal,“ směje se.

Vítěz MOL Cupu se Zlínem se těší hlavně na bouřlivou atmosféru a skvělé fanoušky. „Věřím, že nás poženou, abychom Opavu v lize zachránili. Doufám, že s jejich podporou budeme zvládat hlavně domácí zápasy,“ dodává.

Dvacetiletý záložník Patrik Hellebrand přestoupil ze Slovácka do Slavie Praha
Hellebrand přestoupil do mistrovské Slavie. Obrovská čest, komentoval
Davis Ikaunieks
Ikaunieks stihl oběd s hokejistou Freibergsem. Ptal se na kino i restaurace