„Na utkání se moc těším. Věřím, že těžký zápas před reprezentační přestávkou zvládneme a získáme plný počet bodů,“ doufá Hnaníček.

Jednatřicetiletý fotbalista má pořád k Příbrami vztah. Vždyť u Litavky prožil část kariéry, loni v oblasti pod Brdy dokonce strávil část dovolené. Se současnými hráči Příbrami ale v kontaktu není. Výjimkou je pouze navrátilec z Teplic Jan Rezek. „S ním si občas zavolám, ostatní kluci už jsou ale pryč. Ty současné znám jenom od vidění, žádný extra vztah k nim nemám,“ říká Hnaníček.

Staronový účastník FORTUNA:LIGY patří k příjemným překvapením úvodu letošní sezony. Výkony a výsledky Středočechů zaskočily také Hnaníčka. „Nečekal jsem, že budou mít po šesti kolech tolik bodů,“ přiznává obránce Fastavu. „Příbram má zkušený tým s několika staršími hráči, jako jsou Skácel nebo bombarďák Slepička. Je to sympatický mančaft. Začátek jí vyšel, daří se jí. Třeba dokázala remizovat na Spartě, s čím nikdo nepočítal,“ prohlásil rodák ze Štítné.

Pro zlínské fanoušky bude sobotní utkání zajímavé i tím, že v dresu soupeře nastupují bývalí hráči Fastavu. Kromě brankáře Milana Švengera je to také Antonín Fantiš. Hlavní hvězdou výběru známého trenéra Josefa Csaplára je ovšem Jan Matoušek.

Příbramský klenot, který v létě za rekordní částku koupila pražská Slavia, táhne Středočechy a patří k nejlepším ligovým borcům. Pozor si na něj budou muset dát i ševci. „Sledovali jsme ho na videu. Trenér nás na něj upozorňoval. Je hodně rychlý, gólový,“ uvedl Hnaníček, jenž talentovaného fotbalistu naživo zatím hrát neviděl. Premiéru proti hvězdě posledních týdnů si nejen Hnaníček odbyde v sobotu na Letné. „Viděl jsem nějaké šoty v televizi nebo na internetu. Má dobrý pohyb, zakončení. Mně se líbí, že jako mladý český hráč dostal příležitosti a využil toho. Tomu já fandím,“ říká zlínský fotbalista.

Podle něj však Příbram nerovná se pouze Matoušek. „Není to pouze o jednom hráči. Na druhé straně vyčnívá a Příbram na něj a na Slepičku hraje,“ všímá si.

Moravané se ovšem nemusí nováčka v žádném případě bát. V pondělním derby po báječném výkonu sfoukli Slovácko, nyní se chystají vyřídit také na Příbram. Podcenění podle Hnaníčka prý nehrozí. „Pokud budu mluvit za sebe, tak určitě ne,“ brání se. „Na zápas se pečlivě chystáme, chceme hrát stejně jako na Slovácku. To znamená být aktivní a soupeře napadat,“ prohlásil jednatřicetiletý zadák.

Že by se šveci po pondělním triumfu opíjeli euforií, to nehrozí. Příjemný pocit z dobře odvedené práce však měl při odchodu z trávníku každý hráč ve žlutém dresu. „Nálada je pořád stejná. Zápas jsme zvládli moc dobře, na Slovácku nám to vyšlo. I mně se to moc líbilo,“ dodává s úsměvem Hnaníček.