Před týdnem na Slavii byl vyloučen kapitán Procházka, disciplinární komise navíc řeší tvrdý zákrok jiného obránce Cedidly na Brazilce Ewertona a v sobotu nedohrál ani útočník Silný, který ve 28. minutě zbytečně atakoval zkušeného ostravského gólmana Laštůvku a musel velmi brzy pod sprchu.

Trenér týmu FC TRINITY Jan Jelínek krátce po zápase 3. kola FORTUNA:LIGY, který ševci prohráli 1:3, vynášet soudy nechtěl.

„Měl jsem to nadaleko, nemohu se k tomu pořádně vyjádřit, ale z mého místa jsem viděl, že Honza dobíhá dlouhý balon a Lašty mu jde pod nohy. Byl jsem překvapený červenou, ale zaznamenal jsem krvavé zranění. Musím se podívat na videu, jestli tam byl včas, nebo pozdě, jestli s tím šlo ještě něco udělat, zda jeho práce k něčemu byla. Rozhodně to vyhodnotím,“ uvedl zlínský kouč. Jenom na Silného ale porážku nesváděl. „Zápas jsme si prohráli v prvním poločase červenou kartou a třemi brankami,“ uvedl.

„Věřím tomu, že kdybychom byli v plném počtu, dokázali bychom bojovat o body. Jak by to ale dopadlo, už se nikdy nedozvíme,“ ví Jelínek.

Fotbalista Zlína Martin Fillo po zápase v Ostravě.
Mazák Fillo o vyloučeném Silném: Možná byl přemotivovaný. Hlavu mu neutrhneme!

Baník skóroval třikrát během 24 minut první půle, o góly se postarali odchovanci Michal Frydrych, Petr Jaroň a David Buchta.

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně, drželi jsme balon, vychytávali rozehrávku Baníku. Soupeř ale udeřil z první standardky, což nás trošku utlumilo, ale i za stavu 0:1 to bylo hratelné,“ míní.

Zlíňané ve 14. minutě neubránili stopera Frydrycha, navrátilec v sestavě Baníku po centru Fleišmana hlavou zatloukl balon do sítě.

„První gól bych nevyčítal jenom brankáři Dostálovi, ale více lidem,“ hněval se Jelínek. „Gól ze standardky jsme dostali už na Slavii, teď zase, přestože jsme se na ně chystali. Na druhé straně my jsme z ní taky dali gól,“ připomíná trefu stopera Koláře po změně stran.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v bílém) v utkání 3. kola FORTUNA:LIGY proti Trinity Zlín.
Podívejte se: Tři góly a vyloučení. Ševci nezvládli první půli, s Baníkem padli

Ševci měli ve druhém poločase i v deseti lidech mírně navrch, další branky už ale nepřidali. Nepomohlo jim ani vyloučení domácího Ndefeho. „Ve druhém poločase jsme dali na 3:1 a měli další šance. Rozdíl byl už ale velký. Honit to v deseti na Baníku je složité,“ ví hostující kouč.

Mužstvo ale chválil za snahu i ofenzivní úsilí. „Jsem rád, že jsme nesložili zbraně a Baníku ještě zatopili. Bohužel rozdíl byl tak velký, že už jsme ho nedokázali stáhnout,“ smutní luhačovický rodák.

V sobotním duelu kromě vykartovaného stopera Procházky a dlouhodobých marodů Hlinky, Tkáče a Hlouška postrádal také krajního beka Bartošáka. „Nemělo by to být nic vážnějšího, ale na zápas nebyl stoprocentně nachystaný. Příště už může hrát,“ věří.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …